Tajemnice sypialni gejszy : japońska sztuka seksu

Wydawnictwo: Bellona
Japonia, gejsze
inne
joly_fh

Chcesz poznać najgłębiej skrywane tajemnice gejsz? Wiesz, jak zdobywały one mężczyzn? Chcesz poznać ich miłosne praktyki? Ta ilustrowana książka jest podróżą w oszałamiający świat gejsz i hurakai - świat kwiatów i wierzb - poruszający świat miłości, przepychu, wyrafinowania. Tajemnice sypialni gejsz obrazują elegancję i zmysłowość, które mogą zainspirować cię w życiu codziennym. Od...

Od przygotowań poprzedzających przybycie kochanka po zakazane gry erotyczne praktykowane za ściankami z maty ryżowej - ten klejnot w postaci książki obrazuje sztukę japońską w sposób kompleksowy.

W publikacji między innymi:

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

Westalka | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, historia, Posiadam
Przeczytana: 28 września 2013

Sporo osób zna powieść Arthura Goldena pt. "Wyznania gejszy" napisaną na podstawie życia japońskiej gejszy, Mineko Iwasaki, a jeśli nie samą powieść, to równie słynny film Roba Marshalla z 2005 roku o tym samym tytule.

Czy czytając książkę Carmena Domingo dowiemy się czegoś więcej na temat historii tych japońskich sprzedajnych kobiet?

Gejsze od wieków elektryzują wyobraźnię mieszkańców Zachodu, którzy często mylnie kojarzą je ze zwykłymi, choć egzotycznymi prostytutkami. Carmen Domingo w swej książce "Tajemnice sypialni gejszy. Japońska sztuka seksu" stara się zburzyć ten i wiele innych mitów oraz wyjawić kilka tajemnic z sypialni tych niezwykłych kobiet.

Wschodnia tradycja pojmowania miłości, ciała ludzkiego oraz seksu mocno różni się od naszej – zachodniej. Wschód traktuje uprawianie miłości jako coś naturalnego, jak jedzenie czy picie. Japończycy ponadto - jak pisze w swej książce Domingo - mocno skupiają się na detalach, które zazwyczaj przez Europejczyków są pomijane i...

Isadora | 2013-10-15
Przeczytana: 15 października 2013

"Na Wschodzie uprawianie miłości jest od zawsze czymś tak naturalnym, jak jedzenie czy picie. To nawet coś więcej, kochanie się jest odtworzeniem pierwszej czynności, jaką wykonywali bogowie, tj. aktu stworzenia świata."

Kultura japońska, mimo rosnącej popularności i coraz mocniej zaznaczającej się obecności w świecie Zachodu, nie przestaje zadziwiać swą egzotyczną odmiennością, a nieraz nawet szokować sposobem postrzegania pewnych zjawisk czy zachowań. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni wytworzyli wiele specyficznych zwyczajów, tradycji i rytuałów determinujących każdą dziedzinę życia, tak kosmicznie odległych od europejskiej estetyki, filozofii, światopoglądu. Jednym z aspektów kultury, który od stuleci rozpalał wyobraźnię człowieka Zachodu, była sfera miłości i seksu, najbardziej fascynującym i intrygującym jej przejawem - instytucja gejszy - klasa wyrafinowanych, wykształconych kobiet podnoszących erotykę do rangi zrytualizowanej sztuki, odgrywających znaczącą rolę w procesie...