Od Napoleona do III RP. 200 lat Żandarmerii Wojska Polskiego

Wydawnictwo: Bellona
żandarmeria, historia, Polska
historia
joly_fh

Od Napoleona do III RP. Szkice z dziejów 200 lat Żandarmerii Wojska Polskiego to pierwsza publikacja kompleksowo przedstawiająca dzieje polskiej policji wojskowej na przestrzeni 200 lat. Jan Suliński prezentuje etapy rozwoju formacji od Napoleona, tj. od czasów powołania polskiej Żandarmerii w 1812 r., aż po koniec II wojny światowej. Bogusław Pacek podjął się opisania kolejnych przeobrażeń policji wojskowej od roku 1943 aż po czasy współczesne, tj. rok 2012.

Od Napoleona do III RP... to ciekawa, barwna pozycja, która pokazuje wiele znanych, ale także dopiero odkrytych zdarzeń z dziejów formacji.

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl