Christina Onassis. Fortuna i łzy

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezwykłe Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
All the Pain Money Can Buy: The Life of Christina Onassis,
Alina

Niespodziewana śmierć (w 1988 roku) trzydziestosiedmioletniej Christiny Onassis wstrząsnęła światem. Stanowiła nie tylko tragiczną kulminację niezwykłego życiorysu, ale również oznaczała koniec legendarnego imperium stworzonego przez jej ojca - Arystotelesa Onassisa. Młoda kobieta, której dochody szacowano na milion dolarów tygodniowo, zmagała się z licznymi problemami. Cierpiała na gwałtowne...

Młoda kobieta, której dochody szacowano na milion dolarów tygodniowo, zmagała się z licznymi problemami. Cierpiała na gwałtowne zmiany nastrojów, niemądrze dobierała sobie partnerów.

William Wright niezwykle sugestywnie maluje intymny wizerunek dziedziczki fortuny Onassisów. Nikt przed nim nie stworzył równie wnikliwego portretu tej intrygującej postaci.

Biografia Christiny Onassis przypomina grecką tragedię. Jest fascynującym studium krótkiego, burzliwego życia jednej z najbogatszych kobiet świata, a zarazem dramatem istoty wielce nieszczęśliwej.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna Maria | 2013-11-02

Christino,Christino...
Swoim losem mogłabyś obdarzyć kilka istnień ludzkich.
Wspaniale napisana biografia Christiny Onassis.William Wright bardzo trafnie zatytułował książkę ,,Fortuna i łzy"choć równie dobrze pasowałby tytuł,,Grecka tragedia".
Christina to córka znanego miliardera,greckiego armatora flotylli Arystotelesa Onassisa.
Dzieciństwo Christina spędza niczym księżniczka u boku rodziów choć chciałoby się stwierdzić,że gdzieś z boku...Mimo wielu prezentów i innych rzeczy jakimi obdarowywał ją i brata Aleksandra rodzice tylko przez chwilę jest szczęśliwa gdzie potem wychowywana jest pod okiem licznej służby.Czasu spędzonego z ojcem nie udaje się zastąpić drogimi lalkami dla których ubranka szył sam Dior.W wieku 3 lat na cześć Christiny zostaje nawany najbardziej luksusowy jacht Onassisa.Matka mało interesuje się córką a uwagę swą raczej skupia na Aleksandrze.Plotkowano nawet,że matka Tina nie kocha swej córki a nawe się jej wstydzi.Christina pewnego dnia przestaje mówić...

Małgorzata | 2013-08-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Mogę pogratulować autorowi talentu w tworzeniu atmosfery wokół głównej bohaterki.Czyta się jednym tchem. Postać Christiny jest sama w sobie dosyć głośna i intrygujaca.Nazwisko Onassis chyba dla nikogo nie jest nazwiskiem nieznanym. Mimo wszystko trzeba dużego talentu żeby nie napisać taniej sensacji tylko dobrą biografię. Chwilami Christiny było mi żal. Bo majac wszystko była w gruncie rzeczy nieszczęśliwa. Jakoś Jej nie zazdroszczę tego bogactwa. Wolę wiedzieć że ktoś lubi mnie bo mnie lubi i spedza ze mna czas bo chce a nie dlatego że mu zapłaciłam. Nie chciałabym przebywać w Jej towarzystwie. Obawiam się, że na dłuższą metę ta osoba chyba by mnie irytowała.

Honorata | 2018-04-18
ha3apibka | 2014-10-29