Kryształowy księżyc

Wydawnictwo: Remi
Beneath a Meth Moon
problemy, narkotyki, odwyk
Justine

Laurel zrobiłaby wszystko, żeby móc cofnąć czas – ostrzec mamę i babcię, by nie zostawały w domu przy plaży, gdy nadciąga huragan, odmówić, gdy T-Boom, kapitan drużyny koszykówki i chłopak Laurel, zaproponował jej pierwszą działkę kryształu – narkotyku, który pozwolił jej zapomnieć, co straciła, być przy młodszym bracie i swojej najlepszej przyjaciółce Kaylee, gdy jej potrzebowali, zamiast gonić za kryształem. Tego jednak Laurel nie może uczynić.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2013/07/04/zapowiedz-kry...(?)

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2013/07/04/zapowiedz-kry...»

Melody | 2019-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

Książka bardzo dobrze obrazuje uczucia i sytuacje towarzyszące uzależnieniom. Daje nadzieję na wyjście z nałogu, pozwala wierzyć iż mimo beznadziejnych sytuacji los stawia nam na drodze osoby ,dzięki których wsparciu jesteśmy stanąć na przeciw trudnościom życiowym. Bardzo polecam , książka daje wiele do myślenia , a zarazem wiele uczy.

Malinkaa18 | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

"Kryształowy księżyc" Jacqueline Woodson jest lekką powieścią o 15 dziewczynie, która zeszła na złą drogę świata, gdzie są narkotyki. Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie. Polubiłam główna bohaterkę Laurel i jej sposób wyrażania swoich odczuć, emocji i tego co jej się przydarzyło. Ubolewam tylko nad tym, że powieść ta tak szybko się skończyła, brakowało mi jedynie to, to, że było tak mało opisane jej życie bez szczegółów. Takie życie w pigułce. Polecam ;)

isabelle142 | 2017-09-27
Na półkach: Przeczytane, Podana dalej
Przeczytana: 22 września 2017

Książkę kupiłam w markecie za oszałamiające 2,50. Wszak na wszystko, co o narkotykach, rzucam się jak wygłodniały pies :) Czy może raczej rzucałam, bo trochę już wyrosłam z tego typu literatury. Nie da się zresztą ukryć, że chyba wszystko w tym temacie zostało już powiedziane.

Czy ta pozycja wyróżnia się czymś spośród innych tego typu? Nieszczególnie. Napisana jest dość chaotycznie, przez co nie miałam za bardzo ochoty kontynuować lektury. Ale że stron niewiele, bo niespełna dwieście, to przemogłam się i względnie szybko dokończyłam.

Można przeczytać, ale to jedna z najsłabszych książek o tej tematyce, z jakimi miałam do czynienia.

czytamcałyczas | 2017-06-14

Jak macie nastolatka,który sięga po narkotyki,to przeczytajcie.Lektura obowiązkowa.

Lenka | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017, Icia
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

"Kryształowy księżyc" to powieść, która intryguje już samym tytułem. I choć okładka nie wyróżnia, a niewielki format sprawia, że pozycja ta ginie w tłumie księgarnianych półek to z całą pewnością jest to powieść godna uwagi. Wydanie nawiązuje do dwóch innych bardzo dobrych i godnych polecenia publikacji wydawnictwa Remi - "Zapytaj Alice" oraz "Charlie". "Kryształowy księżyc" to opowieść o Laurel - młodej dziewczynie, która kocha opowiadać historie. To opowieść o spirali uzależnienia i traumie, wyrzutach sumienia, których nie można zagłuszyć.

Aya | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Przeczytałam ,,Kryształowy księżyc" dosyć późno, bo wiecznie przekładałam tę książkę na bliżej nieokreślone kiedyś. Niesłusznie, zwracam honor.

Dałam jej sześć gwiazdek z tego względu, że całkiem dobrze się ją czyta, pomimo irytująco krótkich rozdziałów i, co za tym idzie, przeskakiwania wątków.Tym niemniej, powieść jest naprawdę krótka (raptem 185 stron), zatem nawet jeśli nie przypadnie komuś do gustu, nie straci zbyt wiele czasu.
A przesłanie jest dosyć dobitne: kids, don't do drugs. Never. Tyle w temacie.

Średnio się ją czytało, ale na pewno porusza bardzo poważny problem. Jak narkotyki potrafią zniszczyć życie każdego człowieka. Zacząć brać jest łatwo, ale co później? Jak skończyć, kiedy nawet bliskie osoby nie są w stanie nam pomóc?

tiggerss | 2016-08-01
Przeczytana: 27 marca 2016

One uzależniają!
Raz ich spróbujesz, a nie będziesz mógł przestać!
Nie bierz ich, proszę.

Jak wiadomo ludzie nie za często biorą się za literaturę poważną, częściej za książki fantsy, kryminały lub romanse. To jednak jest najczęstszy błąd, czasem powinno się do ręki wziąć coś poważniejszego i dowiedzieć się co takiego tam się dzieje.

Nie ukrywam, że interesują mnie książki z tematyką narkotyków, wiec kiedy zobaczyłam tą książkę bez zastanowienia wzięłam ją do domu. I kto by się nie oparł książce za pięć złotych. Styl autorki jest prosty, wszystko można zrozumieć z książki i nawet wczuć się w jej klimat. Bohaterowie są jednak trochę płasko napisani. Pojawia się w niej sławny motyw cheerleaderki i kapitana drużyny sportowej. Chociaż to nie przeszkadza i tak bardzo i nie kuje w oczy. Fabuła książki jest lekko nie dopracowana i chaotyczna. Co chwila jesteśmy przesyłani w przeszłość głównej bohaterki z czasów dziecka, a za nie długo w czasach gdzie dziewczyna zapoznawała się dopiero...

b_m_215 | 2016-06-26

Dobrze się czyta, ale nic specjalnego. Można ją dać nastolatkowi jako przestrogę (tak na prawdę jest dość lajtowa). Jak ktoś chce książkę o prawdziwych konsekwencjach ćpania i chlania to polecam "Milion Małych kawałków".

BlueeBirrd | 2016-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2016

Książka krótka, ale na temat. Może nie jest to najlepsza historia o tej tematyce, ale na pewno warto po nią sięgnąć, ponieważ skłania do tego żeby chociaż przez chwilę zastanowić się jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy popadli w uzależnienie od świństwa jakim są narkotyki. Nie żałuje poświęconego na tą lekturę czasu, ponieważ jestem zdania, że czasem dobrze jest przeczytać coś co może być dla nas przestrogą przed zrobieniem w życiu jakiegoś głupstwa.