Bułgaria. Przewodnik Od środka

Wydawnictwo: Bezdroża

Autorzy wielokrotnie wracali do miejsc, które wyjątkowo ich urzekły, do ludzi, którzy szczególnie zapadli im w serca i do kuchni, która bez wątpienia podbiła ich podniebienia. Zafascynowani bogatą historią i kulturą Bułgarii opisują w przewodniku jej dawną stolicę, Wielkie Tyrnowo oraz nastrojowe monastyry, niezwykłą atmosferę Płowdiw, piękny Nesebyr, a także klimat maleńkiej przystani rybackiej w Tjulienowie i na skalistym cyplu obok Kamiennego Brzegu. W Mełniku ujęła ich gościnność mieszkańców, wyjątkowo ciepły klimat i wyśmienite wina. W przewodniku zaproponowali piętnaście najciekawszych wycieczek po malowniczej i niesłychanie różnorodnej Bułgarii, przekonani, że i czytelnicy zakochają się w miejscach, ludziach i bułgarskich specjałach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion