Anatomia w treningu siłowym i fitness

Wydawnictwo: Muza
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
sport

Anatomia w treningu siłowym i ćwiczeniach fitness pokazuje jak funkcjonuje ciało człowieka podczas treningu na siłowni. Kluczem do udanych ćwiczeń jest poznanie poszczególnych mięśni, które należy trenować tak, aby zmaksymalizować wysiłek przy minimalnym ryzyku urazu. W książce znajdziesz: ? Szczegółowe ilustracje anatomiczne pracujących mięśni i ścięgien. ? Ponad 90 ilustracji anatomicznych...

W książce znajdziesz:
? Szczegółowe ilustracje anatomiczne pracujących mięśni i ścięgien.
? Ponad 90 ilustracji anatomicznych ćwiczeń klatki piersiowej, nóg i bioder, pleców i barków, kończyn górnych oraz brzucha.
? Ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów, bez obciążenia, z obciążeniem oraz rozciągające.
? Ćwiczenia dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania.

Cezar Kolcz | 2015-09-11
Na półkach: Sport, Dieta, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2015

Plusem książki są na pewno dokładne omówienia ćwiczeń oraz ilustracje ich. Ale niestety ćwiczeń jest za mało i na dodatek są tam opisane ćwiczenia znane dla wszystkich amatorów siłowni. Faktem na plus jest że opisywane są najczęstsze błędy popełniane podczas każdego ćwiczenia ( Ja znalazłem 5 wykonywanych przeze mnie). A więc czy polecam tą książkę ? Tak ale głównie dla osób ćwiczących bez trenera. Instruktor pomoże nam w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. W moim przypadku ćwicząc amatorsko bez trenera - warto było przeczytać tą książkę.

sikora | 2013-07-13
Na półkach: Przeczytane, Sport
Przeczytana: 12 lipca 2013

Świetna pod względem graficznym, treść też jest przystępna, chociaż mam pewien niedosyt.. Dobrze opisane jest jak wykonywać ćwiczenia + świetna szatą graficzna przy każdym ćwiczeniu, są też wskazówki dotyczące najczęstszych błędów robionych podczas ćwiczeń, no i najważniejsze w tej książce - dokładnie opisane są mięśnie które ćwiczymy podczas wykonywania ruchu. hm.. Mnie najbardziej interesował rozdział o mięśniach brzucha, robiłam sobie notatki które mam przy sobie no i naliczyłam 13 przykładowych ćwiczeń podanych w książce. Troche mało i do tego takie średnio dobrane wg mnie. Na przydład "ćwiczenie mięśnia poprzecznego brzucha w klęku podpartym" w którym głeboko oddychamy i wciągamy(i napinamy) brzuch przy wydechu, niby te ćwiczenie pozwala wzmocnić najgłebiej położony mięsień brzucha-poprzeczny, ale wg mnie samo ćwiczenie jest troche słabe i mało efektowne. Jest jeszcze pare ćwiczeń ("pozycja jogi-drzewo", "przysiady na trenażerze równowagi bosu"-co to ma być wgl za urządzenie...

Cezary G | 2013-01-07
Karolina | 2011-04-22