Anatomia w treningu siłowym i fitness

Wydawnictwo: Muza
sport

Anatomia w treningu siłowym i ćwiczeniach fitness pokazuje jak funkcjonuje ciało człowieka podczas treningu na siłowni. Kluczem do udanych ćwiczeń jest poznanie poszczególnych mięśni, które należy trenować tak, aby zmaksymalizować wysiłek przy minimalnym ryzyku urazu. W książce znajdziesz: ? Szczegółowe ilustracje anatomiczne pracujących mięśni i ścięgien. ? Ponad 90 ilustracji anatomicznych...

W książce znajdziesz:
? Szczegółowe ilustracje anatomiczne pracujących mięśni i ścięgien.
? Ponad 90 ilustracji anatomicznych ćwiczeń klatki piersiowej, nóg i bioder, pleców i barków, kończyn górnych oraz brzucha.
? Ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządów, bez obciążenia, z obciążeniem oraz rozciągające.
? Ćwiczenia dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania.

Cezar Kolcz | 2015-09-11
Na półkach: Przeczytane, Sport, Dieta
Przeczytana: 11 września 2015

Plusem książki są na pewno dokładne omówienia ćwiczeń oraz ilustracje ich. Ale niestety ćwiczeń jest za mało i na dodatek są tam opisane ćwiczenia znane dla wszystkich amatorów siłowni. Faktem na plus jest że opisywane są najczęstsze błędy popełniane podczas każdego ćwiczenia ( Ja znalazłem 5 wykonywanych przeze mnie). A więc czy polecam tą książkę ? Tak ale głównie dla osób ćwiczących bez trenera. Instruktor pomoże nam w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. W moim przypadku ćwicząc amatorsko bez trenera - warto było przeczytać tą książkę.

sikora | 2019-01-23
Na półkach: Przeczytane, Sport