Chiny Środkowe / China Central. Mapa (Gizi Map)

Wydawnictwo: Gizi Map

Skala: 1:2 000 000 Miejsce wydania: Węgry, Budapeszt Opis tytułu: Mapa środkowych Chin opracowana przez węgierskie wydawnictwo Gizi Map, wydana ze wzmocnioną, tekturową okładką, która stanowi naturalne zabezpieczenie mapy. Na zewnętrznej okładce umieszczono bardzo ogólną, polityczną mapkę, w którym położony jest ten region z zaznaczonym zasięgiem, który obejmuje arkusz mapy. Mapa posiada...

Skala: 1:2 000 000
Miejsce wydania: Węgry, Budapeszt

Mapa posiada legendę opisaną kilkoma językami, m.in.: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim oraz chińskim. Przy pomocy 13 barw przedstawiono zróżnicowanie terenu w zmiennych wielkościowo przedziałach wysokościowych (przedziały opisane są zarówno w metrach jak i w stopach).

Na mapie znajdziemy takie informacje jak: drogi podzielone na sześć kategorii wraz z oznaczeniami tych ważniejszych i odległościami w kilometrach, przebieg linii kolejowych, granic administracyjnych i państwowych. Na mapie można zobaczyć ponadto położenie: jezior, bagien, pustyń, a także lotnisk i świątyń oznaczonych różnymi sygnaturami w zależności od wyznania.

Mapa posiada siatkę geograficzną, na której dodatkowo każde pole pomiędzy pełnymi wartościami podanymi w stopniach, jest oznaczone za pomocą liter w poziomie i cyfr w pionie. Ułatwia to odszukanie miejscowości, bowiem w indeksie nazw znajdującym się na odwrocie mapy, właśnie za pomocą tych oznaczeń opisano ich dokładną lokalizację.

źródło opisu: http://bezdroza.pl/

źródło okładki: http://bezdroza.pl/