Modelowanie światłem. Fotografia portretowa w praktyce

Wydawnictwo: Galaktyka

"DOWIEDZ SIĘ, JAK ODPOWIEDNIO OŚWIETLIĆ MODELAO powstaniu wspaniałego zdjęcia decydują nie tylko właściwie dobrany obiektyw, poza i rekwizyt, ale również odpowiednie oświetlenie, które podkreśli urodę modela. Właśnie umiejętne wykorzystanie światła w taki sposób, by fotografowana osoba wyglądała jak najkorzystniej, odróżnia prawdziwych artystów od przeciętnych użytkowników aparatów. W tej książce, uznana fotografka i dydaktyk, Allison Earnest, pokaże ci, jak używać lampy błyskowej, lamp studyjnych oraz światła zastanego, by uzyskać profesjonalnie wyglądające fotografie. Techniki te pozwolą nadać atrakcyjniejszego wyglądu każdemu modelowi i zwiększą estetykę wykonywanych przez ciebie portretów.Najważniejsze zagadnienia:• rozpoznawanie różnych rodzajów światła oraz sposoby jego pomiaru i kontroli• akcesoria pozwalające kształtować charakter światła, w tym zewnętrzne lampy błyskowe, studyjne lampy błyskowe, lampy świecące światłem ciągłym, a także nakładki rozpraszające i skupiające światło• podstawowe zagadnienia dotyczące oświetlenia portretowego, w tym sposoby rozmieszczania źródeł światła głównego, wypełniającego, efektowego, tylnego oraz lamp oświetlających tło• rozpoznawanie różnorodnych typów i kształtów twarzy oraz sposoby ich oświetlania w celu uzyskania określonych efektów• techniki oświetleniowe wykorzystywane przy wykonywaniu portretów grupowych oraz sposoby rozwiązywania najczęściej pojawiających się problemów• wykorzystanie światła zastanego w celu uzyskania naturalnie wyglądających zdjęć

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!