Okolice jeziora św. Anny. Mapa turystyczna

Wydawnictwo: dimap

Mapa turystyczna okolic jeziora św. Anny (St. Anne Lake, Lacul Sf. Ana, Szt. Anna-to) w Rumunii, w regionie Transylwania. Samo jezioro stanowi wyjątkową atrakcję gdyż jest zbiornikiem powstałym w kraterze wygasłego wulkanu i wraz z bagnem Mohos znajduje się na terenie rezerwatu Tinovul Mohos. Mapa obejmuje okolice jeziora tj. miejscowości takie jak Baile Tusnad - uzdrowisko u podnóża gór Harghita i Bodoc pięknie położone wokół jeziora Ciucas/Csukas; Baile Balvanyos - uzdrowisko wulkaniczne położone po wschodniej stronie wulkanu u stóp Mt-le Puturosul/Budos-hegy, bagno Tinovul Mohos. Mapa obejmuje także miejscowości takie jak: Cozmeni, Vrabia, Tusnad Sat, Tusnadu Nou, Lazaresti, Bixad, Micfalau, Ozunca Bai. Na mapie zaznaczone są piesze szlaki, a na odwrocie znajdują się dokładne informacje turystyczne m. in. w języku niemieckim, angielskim i węgierskim.

źródło opisu: http://bezdroza.pl/

źródło okładki: http://bezdroza.pl/