Toskania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "3 w 1". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Expressmap Polska Sp. z o.o.
9788375462098

Nowa jakość wśród przewodników. Wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map. - mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc - bogata treść – liczne informacje praktyczne, jak i ciekawostki historyczne - przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji - kolorowe fotografie - szczegółowy atlas miasta, na którym zaznaczono...

- bogata treść – liczne informacje praktyczne, jak i ciekawostki historyczne
- przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji
- kolorowe fotografie
- szczegółowy atlas miasta, na którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku
- skala 1: 600 000 (1 cm – 6 km)
- składana mapa laminowana w kieszonkowym formacie

Najpiękniejsze zabytki Florencji
Miasto największych artystów renesansu: Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Zabytkowe

wille i pałace, dostojne kościoły i galerie. Mecze piłki florenckiej w historycznych kostiumach.

Niezapomniane zakątki Pizy
Cuda architektury: od katedry, przez cmentarz z ziemią z Golgoty, po Muzeum Narodowe.

Widoki z Krzywej Wieży, imprezy w XV-wiecznej fortecy, turniej siłaczy na moście.

Najciekawsze miejsca Sieny
Wyścig konny, czyli sierpniowe Palio. Średniowieczne kamienice, podziemne korytarze,

romańskie i gotyckie kościoły. Uczta dla ducha w galeriach i muzeach, dla ciała – w knajpkach.

Toskańskie wybrzeże i wyspy
Plaże i szczyty Alp Apuańskich w Wersylii, karnawałowe szaleństwo na promenadzie

Viareggio i znana z kamieniołomów marmuru Carrara. Bogactwo przyrody Pianosy

i Giannutri, miejsca do nurkowania na Giglio, na Elbie – wspaniałe wille Napoleona.

Malownicze krajobrazy prowincji
Etruskie nekropolie w Chiusi, „średniowieczny Manhattan” w San Gimignano, spa w Montecatini Terme. Popisy grossetańskich kowbojów. Wszystko wśród winnic, cyprysów i drzew oliwnych.

Bogate informacje praktyczne
Wskazówki dotyczące noclegów, godziny otwarcia muzeów, ceny. Adresy wypożyczalni sprzętu sportowego, najciekawsze szlaki i jaskinie. Dla smakoszy – informacje, gdzie zjeść.

Ponadto miejsca na zakupy oraz kalendarium imprez.

źródło opisu: http://www.e-map.pl/index.php?map=532

źródło okładki: http://www.e-map.pl/index.php?map=532