Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 1

Wydawnictwo: Septem

Kraj, który w czasach starożytnych wytyczał "koniec świata". Z niego wywodzą się wielcy odkrywcy, a w dziełach kultury zapisana jest historyczna potęga. To wyjątkowo piękna część Europy. Jej mieszkańcy mówią o swej ojczyźnie, że to kraj łagodnych obyczajów. Zachwyćmy się jej pięknem, kuchnią i winem, poddając się rytmowi fado.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Faun | 2019-09-04
Przeczytana: 04 września 2018

Książka pisana jakby na siłę, nic szczególnego, a lewackie poglądy autorki aż kłują w oczy. Jeśli ktoś "brzydzi się" katlickich zabytków kultury, to niech opisuje piaski Sahary. Fado to owszem ów pani słyszała, ale chyba w radiu stojąc w korku. Książka w stylu, poszukam tu i tu, przypomnę sobie co widziałem i jakoś to sklecę.

wik699 | 2017-09-16

Niestety, zawiodłem się na tej książce. Dodam, iż korzystałem z drugiego wydania (innego pod względem graficznym.
Ksiązka ta jest niby przewodnikiem, ale zamiast bezstronnego opisy autorka (czy autorzy, chociaż podejrzewam, że większość pisała Pamuła) co kilka stron komentują historię z maksymalnie lewackiej perspektywy. Chociażby ocena dyktatury Salazara czy zamieszczenie całkowicie zbędnych informacji o mniejszościach seksualnych. Widoczna jest również duża niechęć do kościoła. Opisy poszczególnych zabytków również nie grzeszą szczegółowością, mogły by być znacznie bardziej dokładne.
Zdziwiło mnie również niezamieszczenie Wysp Azorskich i Madery, które również są częścią Portugalii.
Podsumowując - nie najlepsza pozycja w dorobku "Bezdroży".

Alosza | 2017-05-27

Strasznie ciężko się to czyta, mało interesująca lektura.

Anna | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, Współpraca, 2016

Portugalia wydaje się wręcz turystycznym rajem. Leży w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego i jest najbardziej wysuniętym na zachód państwem w kontynentalnej Europie. Oferuje również doskonale warunki do wypoczynku i liczne rozrywki. Ciekawe miejsca, historia, zapierające dech w piersiach widoki, kultura i tradycja – wszystko to przyciąga rzesze obcokrajowców i wymaga przestudiowania, zarówno przed wyjazdem, jak i w trakcie podróży.

Seria,,Bezdroża Classic” zapewnia starannie dobrane informacje na temat tego regionu i dostarcza je czytelnikowi w najatrakcyjniejszej formie. Praktyczny, bogaty w zdjęcia przewodnik po Portugalii powinien znaleźć się w ekwipunku każdego zwiedzającego.

Autorzy zadbali o przydatne zwroty językowe, wydarzenia dziejące się w określonych miesiącach, a także informacje o środkach transportu. Nie brakuje sugestii odnośnie planowania podróży i modeli wycieczek: siedmiodniowej, z dziećmi, jednodniowej w Lizbonie lub w jej okolicach, podróży w mniej...

madzialandia | 2014-12-14

Bardzo dobry przewodnik, chociaz z bledami. Duzo ciekawostek i interesujacych faktow. Najlepszy dla tych, ktorzy juz znaja Portugalie i jej historie i chca sie dowiedziec wiecej.