Pogoda. Seriaporad.pl

Wydawnictwo: Septem
sport

Pogodny poradnik. Bawi, uczy, zaskakuje .Interpretacja codziennych warunków pogodowych.Rozpoznawanie chmur, rodzajów opadów i wiatrów.Niezwykłe zjawiska optyczne oraz zmiany klimatu.Czytanie zdjęć satelitarnych i map meteorologicznych.Jak obserwować, zrozumieć i przewidywać pogodę .Typy, gatunki i odmiany chmur, a także chmury towarzyszące.Opady - deszcz, śnieg, grad, mgła, szadź, szron, rosa, przymrozki.Zjawiska optyczne: tęcza, zorza polarna, halo, fatamorgana, obłoki srebrzyste.Warunki pogodowe - niże i wyże atmosferyczne, ciepłe i chłodne fronty, strefy ciepła.Kolorowe fotografie, ilustrujące poszczególne zjawiska atmosferyczne.Pogoda to prawdziwy festiwal fascynujących wydarzeń i efektów specjalnych. Szkoda, że większość z nich przegapiamy, goniąc za codziennymi sprawami albo gapiąc się w telewizor. Ta nietuzinkowa książeczka szybko udowodni Ci jednak, że warto czasem spojrzeć w niebo nie tylko po to, by ponarzekać na deszcz. Poznaj dziesiątki niezwykłych zjawisk atmosferycznych i dowiedz się, czemu wszyscy robią tyle szumu wokół zmian pogodowych.Jesteś ciekawy świata, chcesz wiedzieć więcej i wciąż się czegoś uczyć, a nie masz czasu na czytanie opasłych poradników? Seriaporad.pl to niezwykłe książeczki, które szybko, sensownie i bez owijania w bawełnę wprowadzą każdego w interesujący go temat. Koniecznie sprawdź też pozostałe tytuły!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion