Kijów. Miasto złotych kopuł. Wydanie 2

Wydawnictwo: Septem

Miasto zaskakujące. Z jednej strony gwarne, pędzące, nowoczesne, z drugiej wyciszone i skupione za murami klasztorów i ławr. To jedno z najstarszych miast Europy Wschodniej oczaruje zarówno poszukujących piękna starej zabudowy i urokliwych widoków, jak i tych, którzy oprócz podziwiania zabytków lubią spotykać na ludzi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Eljot | 2016-01-30
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Przewodnik kupiony pod kątem wyjazdu do Kijowa. Celowo nie oceniłam go od razu po przeczytaniu, gdyż chciałam zweryfikować jak się sprawdzi podczas wycieczki.
Minusem jego jest to, że nie jest aktualny. Rok wydania to 2009. Niestety aktualnie nie ma rynku świeższych przewodników o Kijowie. W związku z tym, że było to kilka dobrych lat temu, napotkamy w nim wiele nieaktualnych rzeczy. Minusem dla mnie jest również znikoma ilość zdjęć. podróżując po obcym kraju przydają się zdjęcia miejsc opisanych w przewodniku. łatwiej do nich trafić. tym bardziej, ze na Ukrainie używają cyrylicy, której nie znam...
Poketowe wydanie bardzo nieporęczne.
Nie do końca jestem przekonana do układania przewodnika w formie tras. Chyba wolałabym po kolei, albo dzielnicami opisywanie miejsc, które warto zobaczyć a na końcu np. mapkę z zaznaczonymi wszystkimi miejscami, które np. byłyby ponumerowane. Każdy ma inne plany. Nie koniecznie musimy się zgadzać z przewodnikiem pod kątem kolejności zwiedzania.
Na...

Ramzes | 2016-12-06