Białoruś. Historia za miedzą. Wydanie 1

Wydawnictwo: Septem
9788324641918

Położona po sąsiedzku Białoruś to dla Polaków kraj mało znany i przez to niedoceniany. A przyjechać tu naprawdę warto: na ponowne "odkrycie" czekają m.in. wiekowe kościoły i cerkwie, niszczejące synagogi, rezydencje szlacheckie, liczne polonika i relikty epoki komunizmu. Białoruś bukolicznej kultury wiejskiej. Białoruś spod znaku krzyża i spod znaku sierpa i młota. Białoruś gospodarki planowej i dziewiczej przyrody. Białoruś czerwono-zielona i niepokorna Białoruś biało-czerwono-biała. Białoruś to kraj, w którym na nowo odnajdziemy sens prawdziwej podróży.Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Treść uporządkowano dla wygody w układzie regionalnym. Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

striks | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Bardzo dobry przewodnik po Białorusi wypróbowany w praktyce. Znalazłem tu wiele pomocnych informacji i podpowiedzi przydatnych podczas podróży do tego jakże bliskiego i przyjaznego nam kraju. Doceniając walory praktyczne, zapewniam, że może to być również dobra książka do poczytania dla wszystkich zainteresowanych naszym wschodnim sąsiadem. Gorąco polecam zarówno podróże na wschód jak i lekturę tego dobrze napisanego przewodnika.