Brudne gierki Twojego umysłu. Poznaj magię kłamstwa i nie daj się nabić w butelkę

Wydawnictwo: Septem

Autorzy nieustannie przypominają nam o tym, że ludzki umysł jest kiepskim urządzeniem do rejestrowania danych. Właśnie ten fakt umożliwia istnienie nauki o magiiNeil deGrasse Tyson,autor The Pluto FilesTa książka nie tylko zmieni Twój sposób myślenia o sztuczkach i Davidzie Copperfieldzie, lecz także wpłynie na Twój sposób postrzegania własnego umysłuJonah Lehrer,autor How We Decide i Proust Was a NeuroscientistKażdy zawodowy magik powie Ci, że wszystkie świetne triki w dziewięćdziesięciu procentach opierają się na psychologii. Ta rewolucyjna książka eksploruje wspólne punkty magii i neurobiologii oraz edukuje czytelnika w tych pozornie niepowiązanych dziedzinach w zabawny i przystępny sposóbLance BurtonPraktyka magikaDr House mawia: "Wszyscy kłamią". Jeszcze w to nie wierzysz? Nie możesz ufać nikomu. Co gorsza, nie możesz ufać nawet własnemu mózgowi, który daje się nabierać na dziesiątki drobnych trików i całkiem sporych przekrętów. Dobry magik wykorzystuje niedoskonałości mózgu przeciwko Tobie w formie mentalnego jujitsu i nabiera Cię za każdym razem, nawet jeśli wiesz, że zostaniesz oszukany. Zrozumienie tego, jak magicy włamują się do naszych umysłów, pozwoli Ci lepiej pojąć sposób działania tych samych trików w strategiach reklamowych, negocjacjach biznesowych i wszelkiego rodzaju relacjach interpersonalnych.Wydaje Ci się, że widzisz krzywe, lecz gdy przyłożysz do nich linijkę, okazuje się, że to linie proste. Sądzisz, że jesteś uważny, ale na Twoich oczach kieszonkowiec zręcznie pozbawia Cię zegarka. Nagle płacisz za kosztowny przedmiot, chociaż wcześniej zarzekałeś się, że go nie kupisz. Wydaje Ci się, że zwracasz uwagę na otoczenie, lecz praktycznie w każdej chwili ignorujesz 95% tego, co się wydarza. Oto pierwsza książka traktująca o neurobiologii magii, czyli neuromagii. Pozwoli Ci odkryć, jak duża część Twojej percepcji opiera się na iluzji i jak bronić się przed własnym mózgiem?Poznaj iluzje wizualne w sztuce i nauce.Sprawdź rolę mowy ciała w iluzjach.Dowiedz się, jak oszukuje Cię Twoja pamięć.Przeczytaj, jak magicy robią z nas durniów.Odkryj, na czym polega iluzja swobodnego wyboru.Sprawdź, jak działają przesądy, hipnoza i zaawansowane oszustwa.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion