Wybrzeże Bałtyku oraz promem na Bornholm. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 2

9788324641925

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Felicity | 2014-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2014

Z zaciekawieniem wyczytałam już na pierwszych stronach, że nad polskim morzem wiatr wieje najczęściej z południowego zachodu. Wiedziałam już że dla takich perełek warto przeczytać tę książeczkę dokładniej. I rzeczywiście: dalej dowiedziałam się że Darłowo leży nad morzem, a największą atrakcją każdego większego miasta jest zabytkowa katedra.
Rozumiem że jest to tylko okazjonalne opracowanie, prawdopodobnie na podstawie innych opracowań i nie oczekuję żeby autorzy robili research osobiście w każdej miejscowości o której piszą. Ale niech te informacje będą choć trochę bardziej rzetelne. Nie mam pojęcia gdzie wyczytali o tym południowo-zachodnim wietrze. Ale jeśli chcą wydawać więcej takich opracowań, to jednak muszą poświęcić więcej czasu na zweryfikowanie informacji które chcą rozpowszechniać.