Dieta horoskopowa

poradniki
Wydawnictwo Grodkowskie
2006-01-01
2006-01-01

"Książka powstała na podstawie rozmów, wywiadów i ankiet. Opisuje cechy najczęściej przypisywane osobom urodzonym w poszczególnych znakach Zodiaku".

Wierzycie w powiązanie daty waszych urodzin ze znakami zodiaku i w konsekwencji wspólne dla osób urodzonych w konkretnym dniu cechy charakteru? Jeśli zgadzacie się z tezą jakoby wasze mocne i słabe strony po części zależne były od daty urodzenia i znaku zodiaku, a do tego chcielibyście zwyczajnie schudnąć to mam dla was ciekawą lekturę o dużo mówiącym tytule "Dieta horoskopowa".

Agata Wasilenko to absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka od dłuższego czasu pisze artykuły o pachnidłach do "Przekroju", "Rzeczpospolitej" i innych tytułów prasowych. Do tej pory wydała trzy książki dotyczące perfum, oraz publikacje dotykające tematu diety horoskopowej i wróżb. Prowadzi również własne Wydawnictwo Grodkowskie.

"Dieta horoskopowa" to publikacja składająca się z dwóch części. Obszerna, pierwsza część, zajmująca praktycznie całą książkę to charakterystyka dwunastu znaków zodiaku pod kątem preferencji kulinarnych i nawyków żywieniowych. Poruszane w niej tematy to między innymi samoakceptacja, pośpiech w jedzeniu czy życie towarzyskie. Druga część to spis gadżetów ułatwiających odchudzanie.

Wróżby, horoskopy i szeroko pojęta astrologia to tematy, które ciekawią ludzi od tysięcy lat. Wpływ daty naszego urodzenia na osobowość i cechy charakteru to niekwestionowany temat numer jeden wśród ludzi zajmujących się zawodowo astrologią. Dlaczego więc nie odnieść pojęcia wpływu gwiazd na nasze zdrowie w postaci tematyki otyłości i przyczyn jej powstawania. Sceptycy za chwilę stwierdzą, że za nadmiar kilogramów w naszej sylwetce odpowiadają wyłącznie geny i określony tryb życia. Owszem, to niezaprzeczalnie główne przyczyny, które odpowiadają za naszą otyłość bądź przeciwnie za niedobór ciała. Jednakże Agata Wasilenko próbuje równolegle z wyżej wymienionymi przyczynami wskazać jeszcze jedną, która być może pozwoli czytelnikowi zrozumieć pewne mechanizmy ludzkich zachowań i meandry psychiki człowieka. Autorka przy każdym z dwunastu znaków wskazuje jak tłumić w sobie skłonność do zbyt obfitych i niezdrowych posiłków, oraz co zrobić by zbędne kilogramy odeszły w przeszłość. Jej porady dotykają najważniejszych sfer naszego życia, co niewątpliwie wpływa na praktyczność omawianych wskazówek. Jak udowadnia, styl życia poszczególnych znaków jest ściśle powiązany z wagą naszego ciała.

Każdy z potencjalnych czytelników poradnika w pierwszej kolejności z pewnością zajrzy na stronę swojego znaku, by sprawdzić czy obserwacje autorki na których opiera swoje wywody, są trafne w ich przypadku. Będąc osobą spod znaku raka nie omieszkałam oczywiście zweryfikować informacji przedstawionych przez Agatę Wasilenko. I wiecie co, coś w tym jednak jest. Wiele informacji dotyczących przykładowo niechęci do ćwiczeń fizycznych czy słabej motywacji do dbania o figurę przedstawionych na łamach książki w moim przypadku po prostu się sprawdziło.

Dobrym zabiegiem zastosowanym w poradniku Agaty Wasilenko jest podział każdego znaku zodiaku na trzy dekady, pod względem daty urodzin. Pozwoliło to jeszcze bardziej uszczegółowić informacje zawarte w publikacji. Ciekawym dodatkiem jest również druga część opisująca gadżety, które mogą pomóc nam w odchudzaniu. Przykładowo autorka proponuje kupno za ciasnych ubrań, mających za zadanie zmotywować do działania. Jakby nie patrząc jest to jakiś sposób.

Z pewnością "Dieta horoskopowa" nie jest książką skierowaną do sceptyków, którzy omijają szerokim łukiem wszelkie niekonwencjonalne próby pozbycia się ciążących na naszej sylwetce kilogramów. To publikacja dla czytelników czytających od czasu do czasu horoskopy i zastanawiających się nad wpływem gwiazd na nasze życie. Czy autorka przekona was do swoich obserwacji? Z pewnością nie zaszkodzi wam spróbować i zmierzyć się z własnym znakiem zodiaku.

Każdy może pomyśleć sobie po co taka młoda dziewczyna jak ja pisze recenzję na temat książki o diecie.
Los zatchnął mnie z tą pozycją która ( uwierzcie mi lecz w coś takiego nie wierzyłam) ma wiele wspólnego z moim horoskopem. Tak! Jeśli chodzi o dziedzinę w której autorka pisze i o sposób pokazania czytelnikowi problemu z nadwagą to jestem przekonana, że odkrycie horoskopowej diety było nie lada wyzwaniem.
Nie chcę skupiać się na zaletach i wadach tej diety ponieważ to nie jest mój cel dzisiaj. Pragnę jedynie przekazać, że książka jest dobrym początkiem zaczęcia wymarzonej diety. Dzięki niej można łatwiej znaleźć przyczynę na układ taki, a nie inny naszego ciała a poza tym pozycja ta, jest nie tylko dla dojrzałych osób lecz u dla dzieci.

Przeanalizujmy mój horoskop czyli znak zodiaku- Lew.
Książka podaje, że osoby które zostały urodzone w ostatnich dziesięciu dniach znaku są bardzo odporne na stres.- Zgadza się u mnie to jak najbardziej!
Kochani, chcę na początku sprostować coś i powiedzieć, że te kilka słów które chce powiedzieć nie mają na celu ocenić książkę. Na diecie nie znam się w ogóle, nigdy nie zwracam uwagi na to ile kalorii znajduje się w spożywanym artykule. Książkę tą nabyłam dzięki stronie Sztukater która na początku miała trafić w rączki mojej mamy.
Osoby te cechuje upór i wytrwałość , jak też są najbardziej ze wszystkich lwów zdyscyplinowane ! - Uwierzcie mi że u mnie to ponownie się zgadza!
Łatwo osiągają powierzone cele i nigdy nie zawodzą w swojej pracy - To też się zgadza ponieważ zawsze daję z siebie top co najlepsze!
Największy wpływ na ich tuszę mają u nich złe nawyki żywnościowe wyniesione z rodzinnego domu - To też jest prawdą ponieważ u mnie w domu jak wspomniałam już nie patrzy się na kalorie ani na to ile się je. Co prawda ja nie należę do grubszych osób, ale zasługą tego jest tylko i wyłącznie dobra przemiana materii.

Kolejnymi etapami w książce są takie tematy jak nadwaga u dzieci, dorosłych u mężczyzn spod tego znaku.
Jeśli chodzi o poradniki książkowe - czytaj dietetyczne- książka jest jedyną w istocie która przypadła mi do gustu. Zgadzało się w niej niemal wszystko. Dobrze jest czasem poczytać coś odrębnego niż samą fantastykę. Dowiedzieć się kilku bardzo istotnych nowin na temat siebie, swojego ciała i zdrowia fizycznego.

Dlaczego ja Wam piszę o tej książce? Po co Wam dieta? Kochani nie oszukujmy się... idą Święta i każdy w tym czasie lubi dużo sobie podjeść. Wiem to, patrząc na swój własny przykład. Pozycja ta jest bardzo dobrym rozwiązaniem gdy później chcemy zrzucić zbędne kilogramy .
Polecam ją Wam bardzo serdecznie życząc Smacznej Wigilii i jak najmniej kalorii w potrawach na naszym stole ;)

Agata Wasilenko to autorka także takich pozycji, jak ,,Świat perfum”, czy ,,Tajemnice pachnidła”. Tym razem jednak skupiła się na diecie związanej z naszym znakiem zodiaku.

Istnieje wiele rodzajów diet, więc dlaczego nie skusić by się na tą horoskopową. Uwarunkowana po części jest znakiem zodiaku, a po części naszymi przyzwyczajeniami. Nie wszystko musi nam się zgadzać, jednak na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że w większości właśnie tak jest.

Ja jestem zawzięta, dążę do celu i jak już sobie coś umyślę to tak łatwo z tego nie zrezygnuję. Lubię różne dania, jednak niespecjalnie przepadam za kuchennymi nowościami. Osobiście do kuchni nie dochodzę, robię to tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie mam wyboru.

Stany emocjonalne mam chwiejne, więc to się akurat zgadza. Stres czasem zajadam słodyczami, ale muszę mieć na nie wyjątkową ochotę. Gdy już zacznę i mi zasmakują nie mogę skończyć.

Potrafię być trochę zgryźliwa, jednak to chyba podobnie, jak każdy. Pamięć mam doskonałą, więc potrafię się odwdzięczyć. Tak łatwo nie zapominam J

Książka napisana jest prostym, lekkim językiem. Na początku znajduje się krótki wstęp, następnie opisany jest każdy znak zodiaku z wyszczególnionymi kategoriami, a na zakończenie znajduje się spis przedmiotów ułatwiających odchudzanie.

Należy jednak pamiętać, że pozycja powinna pozostawać dla nas jedynie wskazówką w dążeniu do celu. Po jej przeczytaniu od razu nie schudniemy, jeśli nadal będziemy stosowali swoje nawyki żywieniowe. Czasem warto się pomęczyć i zrzucić kilka kilogramów, jednak tylko wtedy, gdy uznamy, że naprawdę tego potrzebujemy.

Lektura tej książki nie zajęła mi sporo czasu, była ciekawa, więc czytałam z niesłabnącym zainteresowaniem. Mogłam dowiedzieć się sporo o sobie, a także o innych ludziach spod wszystkich znaków zodiaku, z którymi na co dzień obcuję.

,,Dieta horoskopowa” to przyjemna pozycja, której warto poświęcić swój czas, aby choć z ciekawości dowiedzieć się czegoś nowego o sobie.

Moja ocena: 5/6

Jak widzę jedzenie jestem chora. Pewnie wielu z Was tak ma, że nie potrafi oprzeć się łakociom. Z tego powodu ciężko zrzucić mi kilogramy, a nawet jeśli szybko wracam do starych nawyków. Chcąc spróbować czegoś innego szybko zainteresowałam się pozycją Pani Agaty Wasilenko pt. ,,Dieta horoskopowa”. Czego się dowiedziałam, czy było warto? Zaraz się o tym przekonacie.

Uwarunkowania do przybierania na wadze nie są jedynie ,,złymi genami”, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Częściej spowodowane są one nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, w których się pogrążamy i nie potrafimy ich zmienić.

Skorpiony to osoby kąśliwe, wredne i lubiące dominować. Pewnie już mogliście to zauważyć z niektórych moich wypowiedzi. Potrafią być oddanymi przyjaciółmi, ale jeżeli ktoś je skrzywdzi odwdzięczą się nawet po latach. W tym wypadku niektóre bodźce mogą spowodować chęć pokazania znajomym, że schudnie się bez problemu. Niestety, istnieje kilka przeszkód…

Ludzie spod tego znaku są strasznymi łakomczuchami. Potwierdzam, jak widzę coś słodkiego to jem, jem i jem. Niestety, nie mogę się opanować przed przygotowywaniem nowych smakołyków i odkrywaniem nowych połączeń smakowych. Jak podkreśla Pani Agata Skorpiony lubią w kuchni wszystko przygotowywać samodzielnie. Ja nie lubię, jak ktoś mi przeszkadza, mam plan i się go trzymam. I tutaj właśnie pojawia się dla nas szansa – dobrze ułożony plan. Ja jak się zaprę i sobie zaplanuję to staram się to osiągnąć. Wkładam wtedy duże pokłady sił w przedsięwzięcie, ale jest warto. Nie inaczej będzie w przypadku odchudzania – jak sobie postanowiłam tak schudłam.

Niestety, stres nie działa motywująco i przez wakacje wróciłam do poprzedniej wagi… Niemniej Pani Agata Wasilenko wskazuje w swojej pozycji na to, jakich produktów się wystrzegać, a jakie powinny się znaleźć w naszej codziennej diecie. Niestety z naszym chaotycznym życiem zaplanowanie stałych form posiłku jest mało realne, jednak w jakiś sposób możemy nad tym zapanować.

Autorka stworzyła bardzo ciekawą pozycję dla całych 12 znaków zodiaków, które dodatkowo podzieliła na 3 dekady. Pozycja powstała na podstawie doświadczeń i obserwacji. Uważam, że to ciekawa lektura dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów, nie mając nadwagi. Zresztą, czy one są najważniejsze? Grunt to dobrze czuć się w swoim ciele. Niestety, ,,przedawkowanie” niektórych składników może prowadzić np. do cukrzycy.

Należy pamiętać, aby podczas diety regularnie wykonywać badania, aby sprawdzać, czy z naszym organizmem wszystko jest w porządku. Jedni schudną szybciej, drudzy wolniej. Nie to jest najważniejsze. Dzięki ,,Diecie horoskopowej” może choć jedna osoba zmieni swoje nawyki żywieniowe. Ja w każdym bądź razie będę bardzo się starała !

Moja ocena : 9/10

Kto mysli, że astrologia mówi, ze "jutro o ósmej rano spotkasz wysokiego bruneta w niebieskim swterku" ten niech sobie da spokój z astrologią i takimi ksiazkami. Astrologia to nie wóżby!!! Astrologia to matematyka! Dzis nawet programy komputerowe. Astrolog to nie wrózka przy szklanej kuli, astrolog, pracuje przy komputerze.
Istnieje zwiazek pomiędzy preferencjami kulinarnymi a znakiem zodiaku. Dlaczego i jak? Dobre pytanie. Tego nikt nie wie!
W tej ksiażce cenię to, ze zawiera naprawdę duzo informacji, zamiast obrazków. Lubie też siazki astrologiczne Sahy Fenthon.

Istnieje zwiazek pomiędzy preferencjami...

Dlaczego tak jest, że jedni mają idealną figurę, nie mają problemów z nadwagą, zbędnymi kilogramami, a inni całe życie liczą każdą kalorię, odmawiają sobie wielu przyjemności?. Z drugiej strony świat byłby nudny, gdybyśmy wszyscy byli idealni, tacy sami, gdybyśmy mogli się opychać bez umiaru.

Agata Wasilenko za swoje ulubione hobby uważa stawianie horoskopów, by pomóc znajomym i nie tylko, napisała „Dietę horoskopową”. Na to czy mamy tendencję do tycia, mają wpływ nie tylko geny czy środowisko, ale też gwiazdy. Z horoskopów można odczytać pewne cechy, które mają wpływ na powstawanie nawagi. Tak więc co znajdziemy w tej książce? „Nie ma w niej cudownych sposobów na zrzucenie kilkudziesięciu kilogramów w trzy tygodnie. Można za to w niej znaleźć opis cech, które przeszkadzają lub wydatnie pomagają w odniesieniu sukcesu w odchudzaniu ludziom urodzonym w poszczególnych znakach Zodiaku oraz wskazówki co robić, żeby słabości nie przeszkadzały w osiągnięciu zamierzonego celu.”

Byłam bardzo ciekawa tej książki, tego co autorka napisze o moim znaku Zodiaku, czy trafi w sedno i tu jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Wiele rzeczy się zgadza - „strzelec nie radzi sobie z niepokojem, często traci samokontrolę i brak mu dyscypliny”. A co powinno zniknąć z mojego jadłospisu? Ulubione desery z masą korówkową, czy kwaśne owoce. Jest tego zdecydowanie więcej, więc jeśli jesteście ciekawi tej pozycji zapraszam do lektury!

Agata Wasilenko za swoje ulubione hobby uważa stawianie horoskopów, by pomóc...

Lubię astrologię. Nigdy nie traktowałam jej jak wiedze tajemną typu tarot. Znawcy tematu twierdzą, że astrologia ma 4 tysiące lat, i ze jest to tak naprawde najstarsza na świecie nauka o statystyce.
Po prostu astrologia diagnozuje, a nie interpretuje.
Związek pomiędzy znakiem zodiaku a preferencjami kulinarnymi, określonymi chorobami, a co za tym idzie tendencja do przybierania na wadzie jest niekwestionowany. Ale jak tę wiedze wcielić w zycie? Ja mam z tym problem...
Mam na półce wiele ksiażek z tej dziedziny. Zwykle jest w niej malo tekstu, a sporo obrazków. Nie powiem zwykle wydane sa przepięknie. Ksiazka Agaty Wasilenko jest wydana skromnie, zawiera jednak duzo informacji. Często wracam do tej ksiażki.

Po prostu astrologia diagnozuje, a nie interpretuje.

Polecam

Polecam

• Własna biblioteczka
  • Polscy autorzy
  • Sprzedam/wymienię
  • Od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Dieta horoskopowa