Dieta horoskopowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Grodkowskie
poradniki

Za nadmierne przybieranie na wadze odpowiadają nie tylko geny i złe nawyki żywieniowe, lecz również gwiazdy. Z horoskopów łatwo odczytać takie cechy jak podatność na stres, skłonność do uzależnień lub niechęć do rezygnacji z przyjemności, które mogą mieć duży wpływ na powstawanie nadwagi. ?Dieta horoskopowa to poradnik, jak ludzie urodzeni w poszczególnych znakach zodiaku mogą bronić się przed skłonnością do nadmiernego jedzenia i jak zmienić swoje życie, żeby pozbyć się niechcianych krągłości.

awiola | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

"Książka powstała na podstawie rozmów, wywiadów i ankiet. Opisuje cechy najczęściej przypisywane osobom urodzonym w poszczególnych znakach Zodiaku".

Wierzycie w powiązanie daty waszych urodzin ze znakami zodiaku i w konsekwencji wspólne dla osób urodzonych w konkretnym dniu cechy charakteru? Jeśli zgadzacie się z tezą jakoby wasze mocne i słabe strony po części zależne były od daty urodzenia i znaku zodiaku, a do tego chcielibyście zwyczajnie schudnąć to mam dla was ciekawą lekturę o dużo mówiącym tytule "Dieta horoskopowa".

Agata Wasilenko to absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka od dłuższego czasu pisze artykuły o pachnidłach do "Przekroju", "Rzeczpospolitej" i innych tytułów prasowych. Do tej pory wydała trzy książki dotyczące perfum, oraz publikacje dotykające tematu diety horoskopowej i wróżb. Prowadzi również własne Wydawnictwo Grodkowskie.

"Dieta horoskopowa" to publikacja składająca się z dwóch części. Obszerna, pierwsza część, zajmująca...

toska1982 | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Dlaczego tak jest, że jedni mają idealną figurę, nie mają problemów z nadwagą, zbędnymi kilogramami, a inni całe życie liczą każdą kalorię, odmawiają sobie wielu przyjemności?. Z drugiej strony świat byłby nudny, gdybyśmy wszyscy byli idealni, tacy sami, gdybyśmy mogli się opychać bez umiaru.

Agata Wasilenko za swoje ulubione hobby uważa stawianie horoskopów, by pomóc znajomym i nie tylko, napisała „Dietę horoskopową”. Na to czy mamy tendencję do tycia, mają wpływ nie tylko geny czy środowisko, ale też gwiazdy. Z horoskopów można odczytać pewne cechy, które mają wpływ na powstawanie nawagi. Tak więc co znajdziemy w tej książce? „Nie ma w niej cudownych sposobów na zrzucenie kilkudziesięciu kilogramów w trzy tygodnie. Można za to w niej znaleźć opis cech, które przeszkadzają lub wydatnie pomagają w odniesieniu sukcesu w odchudzaniu ludziom urodzonym w poszczególnych znakach Zodiaku oraz wskazówki co robić, żeby słabości nie przeszkadzały w osiągnięciu zamierzonego celu.”

Byłam...

Paulina Kwiatkowska | 2013-09-11

Jak widzę jedzenie jestem chora. Pewnie wielu z Was tak ma, że nie potrafi oprzeć się łakociom. Z tego powodu ciężko zrzucić mi kilogramy, a nawet jeśli szybko wracam do starych nawyków. Chcąc spróbować czegoś innego szybko zainteresowałam się pozycją Pani Agaty Wasilenko pt. ,,Dieta horoskopowa”. Czego się dowiedziałam, czy było warto? Zaraz się o tym przekonacie.

Uwarunkowania do przybierania na wadze nie są jedynie ,,złymi genami”, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Częściej spowodowane są one nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, w których się pogrążamy i nie potrafimy ich zmienić.

Skorpiony to osoby kąśliwe, wredne i lubiące dominować. Pewnie już mogliście to zauważyć z niektórych moich wypowiedzi. Potrafią być oddanymi przyjaciółmi, ale jeżeli ktoś je skrzywdzi odwdzięczą się nawet po latach. W tym wypadku niektóre bodźce mogą spowodować chęć pokazania znajomym, że schudnie się bez problemu. Niestety, istnieje kilka przeszkód…

Ludzie spod tego znaku są strasznymi...

Natalia | 2013-12-27
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Każdy może pomyśleć sobie po co taka młoda dziewczyna jak ja pisze recenzję na temat książki o diecie.
Los zatchnął mnie z tą pozycją która ( uwierzcie mi lecz w coś takiego nie wierzyłam) ma wiele wspólnego z moim horoskopem. Tak! Jeśli chodzi o dziedzinę w której autorka pisze i o sposób pokazania czytelnikowi problemu z nadwagą to jestem przekonana, że odkrycie horoskopowej diety było nie lada wyzwaniem.
Nie chcę skupiać się na zaletach i wadach tej diety ponieważ to nie jest mój cel dzisiaj. Pragnę jedynie przekazać, że książka jest dobrym początkiem zaczęcia wymarzonej diety. Dzięki niej można łatwiej znaleźć przyczynę na układ taki, a nie inny naszego ciała a poza tym pozycja ta, jest nie tylko dla dojrzałych osób lecz u dla dzieci.

Przeanalizujmy mój horoskop czyli znak zodiaku- Lew.
Książka podaje, że osoby które zostały urodzone w ostatnich dziesięciu dniach znaku są bardzo odporne na stres.- Zgadza się u mnie to jak najbardziej!
Kochani, chcę na początku...

Monika127 | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013

Lubię astrologię. Nigdy nie traktowałam jej jak wiedze tajemną typu tarot. Znawcy tematu twierdzą, że astrologia ma 4 tysiące lat, i ze jest to tak naprawde najstarsza na świecie nauka o statystyce.
Po prostu astrologia diagnozuje, a nie interpretuje.
Związek pomiędzy znakiem zodiaku a preferencjami kulinarnymi, określonymi chorobami, a co za tym idzie tendencja do przybierania na wadzie jest niekwestionowany. Ale jak tę wiedze wcielić w zycie? Ja mam z tym problem...
Mam na półce wiele ksiażek z tej dziedziny. Zwykle jest w niej malo tekstu, a sporo obrazków. Nie powiem zwykle wydane sa przepięknie. Ksiazka Agaty Wasilenko jest wydana skromnie, zawiera jednak duzo informacji. Często wracam do tej ksiażki.

Kiti | 2013-09-16

Agata Wasilenko to autorka także takich pozycji, jak ,,Świat perfum”, czy ,,Tajemnice pachnidła”. Tym razem jednak skupiła się na diecie związanej z naszym znakiem zodiaku.

Istnieje wiele rodzajów diet, więc dlaczego nie skusić by się na tą horoskopową. Uwarunkowana po części jest znakiem zodiaku, a po części naszymi przyzwyczajeniami. Nie wszystko musi nam się zgadzać, jednak na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że w większości właśnie tak jest.

Ja jestem zawzięta, dążę do celu i jak już sobie coś umyślę to tak łatwo z tego nie zrezygnuję. Lubię różne dania, jednak niespecjalnie przepadam za kuchennymi nowościami. Osobiście do kuchni nie dochodzę, robię to tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie mam wyboru.

Stany emocjonalne mam chwiejne, więc to się akurat zgadza. Stres czasem zajadam słodyczami, ale muszę mieć na nie wyjątkową ochotę. Gdy już zacznę i mi zasmakują nie mogę skończyć.

Potrafię być trochę zgryźliwa, jednak to chyba podobnie, jak każdy. Pamięć mam doskonałą,...

joanna | 2013-07-03
Przeczytana: 10 października 2009

Kto mysli, że astrologia mówi, ze "jutro o ósmej rano spotkasz wysokiego bruneta w niebieskim swterku" ten niech sobie da spokój z astrologią i takimi ksiazkami. Astrologia to nie wóżby!!! Astrologia to matematyka! Dzis nawet programy komputerowe. Astrolog to nie wrózka przy szklanej kuli, astrolog, pracuje przy komputerze.
Istnieje zwiazek pomiędzy preferencjami kulinarnymi a znakiem zodiaku. Dlaczego i jak? Dobre pytanie. Tego nikt nie wie!
W tej ksiażce cenię to, ze zawiera naprawdę duzo informacji, zamiast obrazków. Lubie też siazki astrologiczne Sahy Fenthon.

AnkaKo274 | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013