Psychologia jednostki. Odkoduj szyfr do swego umysłu

Wydawnictwo: Onepress

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Jagłosia | 2018-10-08

Mam wrażenie, że to jeden z najbardziej wartościowych przewodników po ludzkiej psychice i strategiach osiągania sukcesu, jaki przeczytałam. Jego problemem jest jednak trudny naukowy styl, jakim został napisany, przez co obawiam się, że nie wszystko zrozumiałam.

Paweł Pohland | 2013-08-22
Przeczytana: 2012 rok

Książka ciekawa i myślę, że warta przeczytania choć wymaga skupienia i uwagi. Napisana jest dosyć trudnym językiem (głównie ze względu na poruszany temat oraz mnogość specjalistycznych terminów). Opisuje sposób w jaki ewoluował mózg człowieka, jak powstawały i rozwijały się reakcje obronne, uczucia (miłość, potrzeba bliskości, empatia, sympatia, agresja), w jaki sposób dokonujemy wyborów. Książka stanowi dobry wstęp do samoobserwacji i budowania świadomości wewnętrznej.