TyMyśl. Inaczej zrobią to za Ciebie... Wydanie II

biznes, finanse

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Dama_Karo | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Recenzja również na blogu: http://nauka-to-tez-sztuka.blogspot.com/ ZAPRASZAM! :)

Co myślisz, kiedy spotykasz kogoś pierwszy raz? Na co zwracasz uwagę? Jakie wyciągasz wnioski? Twoje pierwsze spotkanie z czymś nowym zawsze skutkuje tym samym – Twoją interpretacją tego, co widzisz – nie zawsze zgodną z rzeczywistością!

Książka opowiada przede wszystkim o tym, w jaki sposób interpretujemy rzeczywistość i jak wiele zależy od naszego nastawienia. Obserwując świat nadajemy wszystkiemu jakieś znaczenie i zabarwienie – czasem pozytywne, czasem negatywne. Autor uświadamia nam to podając mnóstwo przykładów, opowiadając historie, a czasem nawet po prostu żartując.

Filtry, kotwice, sposoby funkcjonowania ludzkiego mózgu, mechanizmy społeczne - to wszystko (i wiele więcej!) z ironicznym uśmiechem na ustach wyjaśnia Mateusz Grzesiak. Uświadamia (podając mnóstwo przykładów, niejednokrotnie zabawnych, ale zawsze trafnych), jak środowisko, wychowanie, religia, kultura czy miejsce...

Johnny79 | 2017-02-14
Przeczytana: 02 lutego 2017

Książkę czytało się przyjemnie. Polecam ją głównie wszystkim rozpoczynającym swoją drogę rozwoju osobistego.
Najbardziej spodobały mi się ćwiczenia, które znajdziemy na końcu książki.

Blaze | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Super książka, krótka i treściwa, napisana z humorem :) Autor używając neurolingwistycznych technik pozytywnie nastraja nas w pierwszej części książki - czujemy się jakbyśmy mogli wszystko, w drugiej opisuje na jakich zasadach to działa, a w trzeciej części daje nam praktyczne zadania i ćwiczenia, dzięki którym sami uczymy się jak się pozytywnie nakręcać i jak poszerzać naszą osobowość. Polecam wszystkim! Książka mówi też o tym, że to teraźniejszość i przyszłość jest najważniejsza i nie ma sensu roztrząsać przeszłości.

Przytoczę jeden krótki fragment: "Czy jak robisz kupę, to również masz depresję?" Czysta kontrowersja i dobre poczucie humoru wraz z poruszeniem praktycznych aspektów pracy ze swoim umysłem i życiem :)

moneygrabbing | 2017-02-04
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Bardzo fajna książka, prosty język nic skomplikowanego tylko 150 stron treściwej i wartościowej wiedzy. Z książki dowiesz się jak funkcjonuje mózg oraz jak to wpływa na nasze życie. Mało tego z książki dowiesz się w jaki sposób zmienić własne myśli. Zapewnienie nie są znane tobie takie pojęcia jak zakotwiczenie. Dzięki książce dowiedziałem się w jaki sposób działa uwarunkowanie i jak to wpływa na nasze życie.
Polecam wszystkim przeczytać książkę jeśli jesteś zainteresowany rozwojem osobistym

Więcej na: http://www.moneygrabbing.co.uk/zacznij-w-koncu-myslec-inaczej-zrobia-to-inni-za-ciebie/

tiprenslan | 2016-01-13
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Doskonała pozycja z działu "coaching".
Ukazuje jak bardzo sami blokujemy się w rozwoju.
Udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych - a najczęściej jedyną przeszkodą jest nasz własny umysł.

fruska | 2017-08-21
Dawidv2 | 2017-02-09