Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Tomasz | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Całkiem dobry podręcznik opisujący podstawowe zasady i strategie inwestycyjne na najbardziej popularnych w Polsce instrumentach finansowych dostępnych na GPW za wyjątkiem produktów strukturyzowanych. Zawiera też wstęp do rynku Forex. Wyszedł z tego taki leksykon dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych, przy czym autor odnośnie podstaw odsyła do swojej poprzedniej książki, zaś w przypadku wielu strategii odsyła do płatnego oprogramowania własnego autorstwa, co jest irytujące i nie do końca fair. Autor jako doświadczony inwestor mógłby z powodzeniem pominąć strategie związane z astrologią, porami roku, fazami księżyca, a skupić się na tym co działa.