Etykieta w biznesie

biznes, finanse

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Kinga | 2016-05-17
Przeczytana: styczeń 2016

Ciekawa pozycja, polecam nie tylko ludziom związanym z biznesem, bo zasady dobrego zachowania przydają się wszędzie: w urzędzie, w szkole, na bankietach i przyjęciach, a nawet w sklepie...
Napisana prostym językiem, łatwo zapamiętuje się zasady dzięki dobrym, obrazowym przykładom. Choć staram się nie oceniać ludzi od pierwszego wejrzenia, to jednak trudno tego uniknąć. Lubimy szufladkować ludzi, bo tak się łatwiej i szybciej żyje. Łatwo skreślić danego człowieka tylko dlatego, że w złej kolejności podał rękę, witając się z kilkoma osobami. Dlatego warto znać tych parę zasad i nie dopuścić do zaszufladkowania nas samych. Po za tym łatwiej się żyje po prostu, gdy jest się grzecznym i dobrze wychowanym. I szybciej się wszystko załatwia.

Kinga | 2017-01-12

Gdy Polska przechodziła transformację, wiele osób awansowało na eksponowane stanowiska. Niestety, nie poszła za tym wiedza, jak zachować się na przyjęciu zasiadanym, jak prawidłowo zaplanować konferencję, przywitać się i przedstawić sobie osoby, jeść, odbyć podróż służbową, wykonać rozmowę telefoniczną czy wysłać maila. Kiedyś wyższe sfery uczyły się zasad dobrego wychowania latami, podglądały rodziców i innych członków społeczności. Dziś nie trzeba mieć koneksji ani błękitnej krwi, wystarczy sięgnąć po pozycję Pana Adama i więcej nie popełnić gafy.

Patton | 2013-10-03
Przeczytana: październik 2013

Do przeczytania tej pozycji podszedłem raczej bez większych chęci. Ale już po przeczytaniu mogę stwierdzić, że ma w sobie kilka lub nawet kilkanaście ciekawych wskazówek jak się zachować w danej sytuacji. Książka ta zwiera szeroki przekrój ogłady biznesowej - od zwykłego spotkania służbowego po wyjaśnienie jak poprawnie prowadzić rozmowę telefoniczną lub wysłać maila.

Jeżeli nie wiesz jak ważną rolę odgrywa etykieta w biznesie to koniecznie przeczytaj tę pozycję.

ksiazkaznadzieja | 2015-11-14

Do naszych rąk trafiła książka „Etykieta w biznesie. Praktyczny poradnik savoir-vivre’u”. Autorstwa Adama Jarczyńskiego. We współczesnym świecie obowiązuje pewien z góry ustalony kodeks zachowań. Dostosowanie się do tego kodeksu sprawiam, że stajemy się osobami kulturalnymi i dostosowanymi do cywilizacji...

Maciej Zawód-Inwestor | 2017-06-23
marche | 2017-04-30