Inwestuj we własny etat. Jak zbudować finansową niezależność pracując na etacie. Wydanie II

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Milioner na stanowisku* Odkryj dwadzieścia cztery nawyki finansowe, ograniczające Twój * Inwestuj, pracując na etacie* Poznaj dwa podstawowe składniki sukcesu* Wdrażaj Indywidualny Plan Budowania NiezależnościOśmiogodzinny dzień zarabianiaNie mając jasno określonego własnego celu, sam siebie skazujesz na realizację celów innych osób. Jednak, by korzystać z niezależności i płynności finansowej, wcale nie musisz porywać się na prowadzenie własnego biznesu. Również wybierając pracę na etacie, możesz uniknąć finansowych problemów czy popadania w długi i zacząć zarabiać więcej niż kwota widniejąca na Twojej umowie.Budowanie niezależności finansowej możesz zacząć w dowolnym momencie. Dlaczego nie podjąć się tego dzisiaj? Aby osiągnąć wspaniałe rezultaty, zacznij myśleć o tym, co wydaje się nie do pomyślenia. Aby zacząć działać, zrób jeden mały krok.Na początek zastanów się, czy:* sporządziłeś na piśmie roczny plan inwestycji i wydatków;* podejmujesz decyzje finansowe pomimo niepewności;* Twój majątek jest większy niż Twój dług;* utrzymujesz kontakty z ludźmi bogatszymi od siebie;* płacisz kartą kredytową wyłącznie za zaplanowane zakupy;* spłacasz raty kredytu z bieżących dochodów;* obsługujesz konto osobiste przez Internet;* inwestujesz samodzielnie przynajmniej 10% swoich miesięcznych dochodów;* kontrolujesz swoje codzienne wydatki.Kolejne czternaście pytań znajdziesz wewnątrz książki. Pomogą Ci one określić Twoje nawyki finansowe. Poprowadzą Cię pewnie drogą do zmiany Twojego podejścia do pieniędzy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Danuta Duszeńczuk | 2013-07-08
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Nie byłabym sobą, gdybym nie wzięła na urlop czegoś do czytania. Tak było i tym razem, a wśród spakowanych lektur znalazło się m.in. miejsce na książkę "Inwestuj we własny etat. Jak zbudować finansową niezależność pracując na etacie."

Dla osoby, która „wyrosła” na książkach Roberta Kiyosakiego, sam rzut oka na tytuł książki wywoła konsternację. "Niezależność finansowa na etacie? Co za bzdury? Tego się nie da pogodzić!". Tymczasem autor tego 128-stronicowego poradnika, Sławomir Śniegocki – ceniony doradca finansowy, inwestor, notabene również sędzia w Cashflow – przekonuje czytelników, że praca na etacie wcale nie wyklucza utorowania sobie drogi do wolności finansowej, a stanowi wręcz niezłe zabezpieczenie naszego portfela.

Przesłaniem książki jest prawda z pozoru niby oczywista – nie ma sukcesu bez planu, nie ma sukcesu bez wprawnego zarządzania swoim czasem. I przede wszystkim nie ma złego momentu na rozpoczęcie budowania niezależności finansowej.

Ciąg dalszy recenzji:...

Czuowiek | 2016-06-10

Kompletne nieporozumienie. Nie lubię książek, które potwierdzają to co już wiem. Książka nie ma nic do zaoferowania osobie bez głupich długów konsumpcyjnych, z oszczędnościami na kilka miesięcy i ogólnie kierującej się już w finansach zdrowym rozsądkiem. To nie wystarczy, żeby osiągnąć "niezależność finansową" na etacie bez wybitnych dochodów.
Chwytliwy tytuł i "fajna okładka", poza tym - są lepsze i tańsze książki w temacie "absolutne podstawy finansów osobistych".

Głowię się jak teraz tę książkę odsprzedać.

Lady_Stardust | 2016-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2016