Wstrętni mężczyźni. Jak nie pozwolić im się dłużej ranić bez zniżania się do ich poziomu

Wydawnictwo: Onepress

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

pussyrider | 2017-08-15
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Autorem książki jest psycholog, który po latach rozmów z pacjentkami, skarżącymi się na swoich partnerów, wyodrębnia stereotypowe postawy mężczyzn i udziela rad jak sobie z nimi radzić. Książka zawiera analizy sytuacji w relacjach mężczyzn i kobiet, w których dochodzi do manipulacji, kłamstw, poniżania i przemocy.

Zalety:
- Książka zawiera konstruktywną krytykę. Autor doradzając kobietom bierze pod uwagę dobro relacji. Stara się wyjaśniać przyczyny zachowań mężczyzn i sugeruje jak radzić sobie z ich konsekwencjami.
- Rozwija świadomość bycia w relacji.

Wady:
- Momentami czyta się ją jak horoskop.
- Zawiera frazesy w stylu: "mężczyźni i kobiety są różni", "powinnaś wiedzieć, że kobiety też poniżają!".
- Książka mogłaby być skierowana zarówno do kobiet jak i do mężczyzn ponieważ opisywane zachowania są obecne w społeczeństwie niezależnie od płci.
- Autor ma irytującą cechę stawiania założeń, które w jego mniemaniu dotyczą wszystkich ludzi: "znamy wszyscy ten rodzaj sytuacji, w...

Berserker | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Bardzo dobra i ciekawa książka (dla obojga płci). Autor zwraca uwagę na różnice w spojrzeniu na świat, celach i sposobach ich realizacji przez kobiety i mężczyzn, z których to różnic ludzie nie zdają sobie często sprawy co prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów.
Moje zastrzeżenie jest takie, że autor zbyt szeroko otworzył kobietom "furtkę" do manipulacji, co może zaszkodzić wielu porządnym mężczyznom (we "Wstrętnych kobietach" był bardziej powściągliwy w drugą stronę).
Ogólnie jednak poleciłbym tą książkę i kobietom i mężczyznom, bez względu na tym czy są w związku z toksyczną osobą czy nie, ponieważ wiedza tam zawarta może pomóc unikać takich osób, jak również wyeliminować u siebie skłonność do stania się taką osobą.