Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Tradycja żydowska na całym świecie kojarzona jest z koszerną kuchnią, szabatem oraz wagą, jaką przedstawiciele tego narodu przywiązują do możliwości wzbogacenia się. Sam zapewne także spotkałeś się z podobizną starego Żyda, który liczy złote monety - talizmanem mającym przyciągać dostatek. Karykaturalnie przedstawiony wielki nos pomaga mu zwęszyć dobry interes. Nawet jeśli to tylko przypuszczenia, to przecież... powietrze jest za darmo!Kramarz Jechiel leży w agonii i pyta ledwo słyszalnym głosem:- Małko, moja żono, jesteś przy mnie?- Jestem, mężu.- Dwojro, moja córko, jesteś przy mnie?- Jestem ojcze.- Jojlik, mój synu, jesteś przy mnie?- Jestem, ojcze.- Binem, mój synu, jesteś przy mnie?- Jestem, ojcze.- Chajko, moja córko, jesteś przy mnie?- Jestem, ojcze.Konający zrywa się i wykrzykuje ostatkiem sił:- A kto siedzi w sklepie?!!!Ta mądra książka nie jest zbiorem zabawnych anegdot. Zmusza nas do głębszego i wynikającego z przesłanek etycznych spojrzenia na działania w dziedzinie ekonomii, w tym na różne formy wymiany i wzajemności - począwszy od tego, jak wydajemy pieniądze, a skończywszy na ludzkiej odpowiedzialności za zachowanie globalnego systemu ekologicznego. W oparciu o żydowskie nauki moralne, tradycję mistyczną i opowieści o chasydzkich mistrzach autor rozważa szeroki zakres zagadnień, w tym kwestie pożyczek i kontraktów handlowych, praktyki dawania oraz granice materialnego świata.Kabalistyczne nauki nie tylko uzupełnią Twoją wiedzę na temat świata pieniędzy, ale poprowadzą Cię ku samoświadomości i poznaniu, czego naprawdę pragniesz. Dowiesz się także, w jaki sposób możesz to zdobyć.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Bogdan | 2019-04-03

Pekinie wydana, bardzo dobrze napisana książka, która daje światło na temat pieniędzy czy bogactwa, z zupełnie innej perspektywy. Polecam.

| 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Niestety bez szału. Autor wielokrotnie się powtarza, tłucze nam do głowy te same myśli. Liczyłem na dużo więcej, otrzymałem prostą narracje o tym, że warto inwestować pieniądze w ludzi wokół siebie, żeby stworzyć siatkę bezpieczeństwa. Plusem było to że była dość krótka...

| 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Świetna książka, ciekawe, żydowskie spojrzenie na rzeczywistość.

książek: 2043
SEKAi | 2015-10-14

Jedno z dziwactw które wpadło mi w ręce, sam tytuł jest intrygująco ciekawy, ale treść pomimo iż tekst sugeruje powoływanie się na jakieś ezoteryczne żydowskie nauki, praktyczny.

Dobre dla kogoś kto ma zastój finansowy, lub problemy z nadmiarem wydawania pieniędzy. Taki zbiór ludowych mądrości, trochę jakby dla dzieci, ale to właśnie najczęściej z oczywistymi rzeczami ludzie mają problem.

Kornel | 2014-02-17
Przeczytana: 05 lipca 2013

Najgorsza książka na temat pieniędzy, finansów jaką miałem okazję czytać. Żadnych wartościowych treści, ciekawych historii. Nudna jak flaki z olejem. Liczyłem na ciekawe podejście Żydów do pieniędzy a straciłem tylko czas na jej przeczytanie.