Stworzona do sprzedaży. Zbuduj firmę, która przetrwa bez Ciebie

Wydawnictwo: Onepress
7 (11 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse

Większość przedsiębiorców nie jest w stanie wycofać się ze swojej własnej firmy, bo powołują ją do życia w taki sposób, by zależała od ich osobistego zaangażowania. Jednak nic straconego. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym przedsiębiorcą, czy też masz za sobą lata doświadczeń albo właśnie rozważasz pomysł sprzedaży swojej firmy, ta książka pokaże Ci, jak zrealizować plan stworzenia wartościowej, atrakcyjnej rynkowo firmy, która będzie się prężnie rozwijać i odnosić sukcesy bez Ciebie. Poznaj strategie przetestowane przez innych przedsiębiorców i pozwól sobie na odrobinę życia poza pracą!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Marjory | 2014-02-08
Przeczytana: 2013 rok

Jest to książka o tym, jak budować firmę, automatyzować procesy, uniezależniać firmę od siebie i sprawić, by była wartościowa na rynku - nawet wtedy, gdy zabraknie w niej właściciela.

Wydawałoby się więc, że będzie napisana w typowo poradnikowo - podręcznikowym stylu. A tu psikus. To opowiadanie. :) W książce przedstawiona jest historia Alexa - właściciela agencji reklamowej. Na przykładzie jego firmy i działań, które podejmuje w celu uatrakcyjnienia własnej firmy dla potencjalnych nabywców i uniezależnienia jej od siebie, dowiadujemy się co sami winniśmy robić we włąsnej firmie, jeśli chcemy osiągnąć podobne cele. W syntezowaniu zdobywanej wiedzy pomocne są "rady Teda" - złote myśli mentora Alexa.

Książka pisana pod realia amerykańskie, ale i tak dużo można z niej wyłuskać i przełożyć na rzeczywistość naszej firmy.

Muszę przyznać, że stanowi ona dla mnie uzupełnienie (bądź też wstęp) do lektury innej książki, w moim odczuciu obowiązkowej dla każdego przedsiębiorcy, czyli "Mitu...

Michał | 2015-08-30
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Książka dokładnie opisuje nie tylko proces sprzedaży firmy, ale również co należy zrobić, żeby nie zostać "niewolnikiem" własnej firmy. Czytając zobaczyłem wiele błędów, które sam popełniłem prowadząc firmę utożsamiając się Alexem (bohaterem książki).
Książka pokazuje jakich pracowników zatrudniać, jak wybrać ludzi do kierowania firmą oraz w jaki sposób ich motywować do pozostania w firmie w jak najdłuższym okresie. Ogólnie pokazuje co zrobić i czego nie robić, żeby firma działała bez naszej obecności.

Polecam wszystkim, którzy prowadzą lub zamierzają prowadzić firmę, książka pokazuje wiele błędów, które można popełnić i sposoby na ich uniknięcie. Nawet jeśli nie zamierzasz sprzedać firmy, to książka pokaże jak sprawić, żeby prowadzenie firmy było przyjemnością, a nie katorgą.

Michał Dudziak | 2013-12-16
Przeczytana: 05 grudnia 2013

fajna i dobrze się czyta

dobrywybór | 2017-09-23
Annabelle | 2017-06-17