Wychodząc od NIE. Negocjacje dla twardzieli takich jak Ty

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

NIE pozwalaj, by emocje wzięły górę i popchnęły Cię do podjęcia błędnej decyzji! NIE poddawaj się terrorowi kompromisów! NIE martw się odrzuceniem! Kiedy rozmowa toczy się nie po Twojej myśli, kiedy czujesz, że próbuje się Tobą manipulować, gdy widzisz, że negocjacje utknęły w martwym punkcie -- wprowadź do akcji swoje bezkompromisowe ja. Powiedz NIE, a zobaczysz, jak ta oszczędna manifestacja Twojego stanowiska wpłynie na pozytywny obrót spraw.Zakończ erę stresu, paniki i chaosu. Weź sprawy w swoje ręce, przejmij pełną kontrolę nad własnym życiem osobistym i zawodowym. Przestań traktować negocjacje jako przykry obowiązek i zmień je w wyzwanie, które sprawi Ci przyjemność i dzięki któremu wiele się nauczysz. Proponowany przez autora system "NIE" to zestaw jasnych zasad i praktyk. Dzięki niemu uzbroisz się w nowy sposób myślenia -- on wskaże Ci najlepszą drogę do osiągania wyznaczonych celów i pozbawi wszystkich wątpliwości odnośnie tego, kto tu dyktuje warunki. * Kontrola aktywności emocjonalnej. * Przełamywanie złych nawyków. * Perfekcyjne przygotowanie się. * Zadawanie doskonałych pytań. * Uzyskiwanie ostatecznej przewagi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Dracon | 2015-08-13
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 06 lipca 2015

Książka, którą można streścić na jednej stronie A4. Pisana w typowym dla amerykańskich poradników stylu. Wszelkich konkretów trzeba się doszukiwać w potoku nieistotnych opisów i historyjek. Właściwie wystarczy przeczytać ostatni, 12. rozdział, który stanowi podsumowanie całej książki, żeby dowiedzieć się co autor chce nam przekazać w całej książce.

kovan | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Pierwszy raz wystawiam ocenę, nie doczytawszy książki do końca. Chciałem ją doczytać, naprawdę, ale cierpliwości nie wystarczyło (a i świadomość marnowania czasu nie pomagała). Okropne, okropne quasi-coachingowe mądrości (czyt. brednie). Fatalna maniera pisarska - autor sprawia wrażenie, jakby usiłował wmówić czytelnikowi jakaż to jego strategia jest skuteczna wyłącznie poprzez ciągłe wtrącanie zdań w stylu "to naprawdę działa!". Mało konkretów, a i doświadczenie uczy, że tezy lansowane przez Campa mają wyjątkowo luźny związek z rzeczywistością. W temacie negocjacji dużo lepiej sięgnąć po jakąś pozycję Rogera Dawsona (też nie bez wad, ale bez porównania lepsze od TEGO). No nie polecam.

malefactor | 2015-06-10
Dawid | 2014-04-21