Head First Object-Oriented Analysis and Design. Edycja polska (Rusz głową!)

Wydawnictwo: Helion

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Bartłomiej | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Książka bardzo dobra dla początkujących. Czyta się szybko i jest ciekawa. Polecam początkującym w temacie architektury oprogramowania.

Thadeus | 2016-06-14

Książka traktująca o dosyć poważnych tematach w kwestii analizy i projektowania obiektowego w sposób niezbyt poważny i bardziej jak dla mnie skierowany dla podstawówki niż dla ludzi będących na studiach lub tych, którzy zainteresowani są programowaniem obiektowym na dobrym poziomie.

Książkę da się skrócić, bo zbyt wiele w niej niepotrzebnych stron i wodolejstwa. Zamiast upchnięcia na tylu stronach wielu przykładów i potraktowanie Czytelnika w sposób bardziej poważny. Kilkoma przykładami nie uda się zbudować domu, a lata doświadczeń spłaszczać do takich miniaturowych rozmiarów to po prostu duży dystans autorów do samych siebie.