Android w akcji. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion

Rozbudowany podręcznik tworzenia niesamowitych aplikacji dla systemu Android!Android SDK i programowanie aplikacji WWWKomunikacja Bluetooth i przetwarzanie danych z czujnikówGrafika, animacja i multimedia w AndroidzieTechniki pisania natywnych aplikacji w języku CSkoro zwróciłeś uwagę właśnie na tę książkę, zapewne dobrze wiesz, czym jest Android i co potrafi - teraz przyszła pora, abyś sprawdził go także w akcji! Oto doskonała książka dla wszystkich programistów, którym marzy się tworzenie własnych aplikacji dla robiącego oszałamiającą karierę systemu. Choć ta książka nie jest przeznaczona dla początkujących, zawiera wszystkie informacje potrzebne osobom, dla których Android jest całkowicie nowym środowiskiem. Można w niej znaleźć instrukcje niezbędne do szybkiego zorientowania się w architekturze tej platformy oraz sposobie jej działania, co pozwoli sprawnie rozpocząć pracę w tym środowisku. Pozostałe rozdziały to już czysta frajda programowania!Od czego zaczniesz zabawę z Androidem? Dowiesz się, jak budować aplikacje dla tego systemu od najmniejszych cegiełek aż po ekrany, dodawać funkcje telefoniczne i wykorzystywać bibliotekę OpenGL ES do tworzenia złożonej grafiki 2D oraz 3D. Następnie poznasz zasady tworzenia większych aplikacji oraz techniki pisania aplikacji w języku C, także z użyciem Android Native Development Kit. Opanujesz potężne narzędzie Android SDK oraz budowanie aplikacji dla WebKit z użyciem HTML 5, a nawet nauczysz się rozszerzać lub zastępować wbudowane funkcje Androida na podstawie użytecznych i intrygujących przykładów.Wprowadzenie do systemu AndroidŚrodowisko programowaniaKomponenty interfejsu użytkownika, w tym View i LayoutMetody przechowywania i odczytywania lokalnych danychSieci oraz usługi sieciowePrzegląd podstawowych zagadnień związanych z telefoniąPowiadomienia i alarmyGrafika i animacja w AndroidzieKorzystanie z funkcji multimedialnych AndroidaUsługi oparte na lokalizacjiIntegracja kontaktów z platformy społecznościowejAplikacja wspomagająca serwisantówBudowanie aplikacji Android w języku CBluetooth, sensory i widżety aplikacjiTworzenie stron WWW dla systemu AndroidStrategie lokalizowania aplikacjiAndroid Native Development KitKorzystanie z SDK oraz AVD ManagerWkrocz wreszcie do akcji i zacznij tworzyć własne aplikacje dla Androida!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion