CSS. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV

Wydawnictwo: Helion

CSS3 zawsze pod ręką!Jak dołączyć arkusz stylów do dokumentu HTML?Jak pozycjonować elementy?Co nowego w CSS3?Kaskadowe arkusze stylów liczą sobie już dobre paręnaście lat - ich pierwsza wersja została opublikowana w roku 1996. Dzięki wprowadzeniu tego pomysłowego rozwiązania udało się w końcu uporządkować kod stron internetowych. Co prawda, zajęło to sporo czasu, ale obecnie większość witryn poprawnie oddziela warstwę prezentacji od zawartości strony. Pozwala to na większą elastyczność, dopasowanie stron WWW do urządzeń, na których są oglądane, oraz łatwiejszy dostęp do informacji dla osób z dysfunkcjami. Obecnie do przeglądarek odważnie wchodzi trzecia wersja CSS.Ten niezwykle użyteczny leksykon kieszonkowy poświęcony CSS zawiera wszystkie informacje na temat dostępnych właściwości oraz atrybutów kaskadowych arkuszy stylów. Jego najnowsze wydanie uwzględnia wiele poprawek dotyczących zauważonych niezgodności. Zostało też rozszerzone o nowości, które pojawiły się wraz z CSS3. Dzięki tej książce możesz mieć zawsze pod ręką kompletny zbiór informacji na temat formatowania tekstu, pozycjonowania elementów, tworzenia układów, wykorzystania selektorów i kontenerów. Niezależnie od miejsca i czasu błyskawicznie sprawdzisz, jak ustawić kolor elementu, dziedziczyć właściwości oraz sterować wysokością wierszy. Jest to idealna pozycja dla każdego szanującego swój czas webmastera!Dodawanie arkuszy stylów do dokumentów HTML/XHTMLStruktura regułKomentowanie arkusza CSSDziedziczenie właściwościKlasyfikacja elementówPozycjonowanie elementówDostępne właściwości i atrybutySelektoryPseudoklasyWykaz właściwościCSS3 - prosty, efektowny i wydajny!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion