Word 2010 PL. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

Opanuj najważniejsze narzędzia słynnego edytora tekstów! Jak tworzyć eleganckie dokumenty? Jak wstawiać i modyfikować tabele? Jak dodawać obiekty graficzne i zdjęcia? Wnioski, umowy, podania, listy, prace dyplomowe? Bez Worda trudno dziś obyć się nie tylko w biurze, ale także i w domu. Ten najpopularniejszy na świecie, niezwykle funkcjonalny edytor tekstów pozwala nie tylko tworzyć rozmaite dokumenty i nadawać im elegancki, profesjonalny wygląd. Umożliwia także tworzenie korespondencji seryjnej, automatyczne sprawdzanie poprawności ortograficznej, rejestrowanie nanoszonych zmian czy tworzenie tabel. Jest przy tym wyjątkowo prosty w obsłudze. Ponadto najnowsza edycja programu, Word 2010, wnosi kolejne możliwości w zakresie formatowania i edytowania tekstów oraz ich organizowania i udostępniania. Ten niezwykły potencjał czeka na Twoje odkrycie!Dzięki tej książce opanowanie najważniejszych narzędzi i podstawowych funkcji programu nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Liczne ćwiczenia szybko pozwolą Ci tworzyć i edytować nowe dokumenty, formatować tekst i akapity. Przeczytasz o tym, jak przenosić konkretne elementy tekstu oraz wyszukiwać i podmieniać jego fragmenty. Dowiesz się, jak sporządzać listy wypunktowane, numerowane i hierarchiczne. Nauczysz się błyskawicznie tworzyć i modyfikować tabele oraz pracować z elementami graficznymi - wstawiać i edytować obiekty WordArt, dołączać zdjęcia i obrazy oraz używać ciekawych efektów wizualnych. Na koniec poznasz zasady wydajnej pracy z plikami i poprawnego drukowania Twoich dokumentów.Interfejs użytkownika edytora Word 2010 Tworzenie i edycja dokumentów Formatowanie tekstu i akapitów Formatowanie z wykorzystaniem stylów Tworzenie i edycja list oraz tabel Praca z elementami graficznymi Zarządzanie plikami Drukowanie dokumentów Przekonaj się, że tworzenie profesjonalnych dokumentów to naprawdę nic trudnego!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion