jQuery. Od nowicjusza do wojownika ninja

Wydawnictwo: Helion

JavaScript ma za sobą długą historię z okresami większej i mniejszej popularności. Sporo osób pamięta jeszcze czasy, gdy każdy szanujący się użytkownik wyłączał jego obsługę w przeglądarce. Te czasy minęły bezpowrotnie! Ciężko dziś wyobrazić sobie strony internetowe bez technologii AJAX oraz wygodnego, dynamicznego i efektownego interfejsu użytkownika. Warto jednak sięgnąć po rozwiązanie, dzięki któremu wykorzystanie języka JavaScript będzie przyjemniejsze, zabawniejsze i co najważniejsze, bardziej wydajne.Biblioteka jQuery odpowiada na te wszystkie potrzeby. Jest doskonałą implementacją kodu upraszczającego integrację i zwiększającego potencjał interaktywności języka JavaScript na stronach WWW. Dzięki niej w paru eleganckich liniach kodu możesz zawrzeć mnóstwo możliwości, które w czystym JavaScripcie zajęłyby kilkanaście, a może i kilkadziesiąt linii. To jednak nie wszystko, co zyskujesz, gdy korzystasz z jQuery. Co jeszcze może Cię zainteresować? Dostęp do mnóstwa wtyczek, gotowych skryptów i wsparcia społeczności, banalnie proste wykorzystanie technologii AJAX oraz wygodna obsługa formularzy to tylko niektóre z atutów tego narzędzia. W trakcie lektury tej książki poznasz dogłębnie bibliotekę jQuery, jej atuty i pułapki. Jest to idealna pozycja dla każdego webmastera!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion