Kaktusy dla początkujących

Tłumaczenie: Mariusz Mieczakowski
Wydawnictwo: Intra
kaktusy
poradniki

Mamy do zaoferowania poradnik dla początkujących hodowców kaktusów, którzy sami siebie nazywają ?kaktusiarzami?. Kaktusiarstwo w Polsce ma już bogatą tradycję i ciągle się rozwija, cierpi jednak na brak fachowej literatury w języku polskim.Wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu, proponujemy znakomite tłumaczenie książki czeskich autorów Pavla i Lidy Pavliczków, zarówno teoretyków, jak i długoletnich praktyków kaktusiarskiego hobby. Jest to jedna z pierwszych na polskim rynku pozycji przeznaczonych dla osób, które dopiero co zaraziły się kaktusiarstwem i pragną uzyskać tak niezwykłe rezultaty hodowlane, jakie pokazano na 48 przepięknych kolorowych zdjęciach w tejże książce.Książka zawiera szczegółowy roczny kalendarz prac przy kaktusach, sposoby ich pielęgnacji, ochrony przed chorobami oraz samodzielnego ich rozmnażania. Znajdziemy w niej także opisy większości popularnych gatunków, a także tych, których hodowla jest bardzo wymagająca. Swoją wiedzę i doświadczenie autorzy przekazują w przystępny i nierzadko dowcipny sposób. Oni te cudnie kwitnące ?kłujaki? po prostu kochają!

Tiamat | 2015-06-22
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Całość na: http://chlorofilowy-dziennik.blogspot.com/2015/06/kaktusy-dla-poczatkujacych-recenzja.html

Jak to często bywa książkę tą wypatrzyłam na promocji. Okładka i sama postać książki jakoś niespecjalnie mnie pociągała i właściwie nie bardzo miałam ochotę na jej zakup, pomimo interesującej tematyki, ale cóż... dobrze, że jednak coś we mnie drgnęło i ją wzięłam!
Trzeba przyznać, że Kaktusy dla początkujących grafiką nie czarują czytelnika lub, inaczej ujmując, jest to książka wydana w latach 90 (przynajmniej w oryginalnym, czeskim języku), zatem jest ona wyposażona w pstrokatą okładkę oraz całkiem sympatyczne rysunko-komiksy wewnątrz. Jeśli już jesteśmy przy całokształcie grafiki, to bardzo podobały mi się ryciny poszczególnych rodzajów kaktusów. Cudne!
...

Mario | 2016-03-22

Świetna książka, sam ją tłumaczyłem, to wiem, no nie?

justys | 2016-08-19
Ola | 2016-03-13