MacPodręcznik

Wydawnictwo: Helion

Poznaj fascynujący świat komputerów Macintosh! Jak wybrać odpowiedni dla siebie model komputera Macintosh? W jaki sposób obsługiwać najnowszy system operacyjny Mac OS Leopard? Jak w pełni wykorzystać możliwości komputera do pracy i zabawy? Zamierzasz kupić komputer marki Apple? A może już go masz i nie wiesz, jak zacząć z niego korzystać? Przeraża Cię perspektywa poznawania zawiłości obsługi...

Poznaj fascynujący świat komputerów Macintosh!

Jak wybrać odpowiedni dla siebie model komputera Macintosh?
W jaki sposób obsługiwać najnowszy system operacyjny Mac OS Leopard?
Jak w pełni wykorzystać możliwości komputera do pracy i zabawy?
Zamierzasz kupić komputer marki Apple? A może już go masz i nie wiesz, jak zacząć z niego korzystać? Przeraża Cię perspektywa poznawania zawiłości obsługi tego urządzenia? Niepotrzebnie. Z komputerów Macintosh korzystają codziennie miliony ludzi, a rzesza wielbicieli tej marki w Polsce stale rośnie. Komputery Macintosh uchodzą na świecie najprostsze w obsłudze, a ich użytkownicy to naprawdę nie adepci informatycznej czarnej magii. Po kilku dniach pracy z Macintoshem zrozumiesz, że praca z komputerem może dawać radość i bardzo ułatwiać życie, a nie stanowić pasmo problemów. Jeśli chcesz mieć świetny komputer do pracy ze zdjęciami, filmami i grafiką to właśnie Macintosh jest idealny dla Ciebie!

Przekonasz się o tym czytając książkę "MacPodrecznik". Jej autor, wykorzystując swoje doświadczenie wykładowcy na kursach komputerowych, przedstawia w niej wszystkie tajniki pracy z komputerem Apple. Dowiesz się m.in. jak wybrać zestaw optymalny do Twoich potrzeb i oczekiwań i opanujesz najnowszy system operacyjny Leopard - wyposażony aż w 300 nowych funkcji w stosunku do jego poprzednich wydań. W książce znajdziesz także o informacje o korzystaniu z poczty elektronicznej, przeglądarki WWW i nagrywaniu płyt CD i DVD.

Zakup komputera Macintosh i optymalny dobór elementów zestawu
Korzystanie z klawiatury i myszy
Instalacja, użytkowanie i konfigurowanie systemu operacyjnego Leopard
Nagrywanie płyt CD i DVD
Instalacja i usuwanie aplikacji w systemie Leopard
Praca z wieloma pulpitami (Spaces)
Programy narzędziowe dostarczane z Leopardem (narzędzie dyskowe, Time Machine ...)
Praca z potężnymi gadżetami Dashboard
Podłączanie iPoda do iTunes
Najciekawsze programy pakietu iLife"08
Współpraca Macintosha z aparatem fotograficznym, kamerą orazz telefonem komórkowym
Muzyka, gry i edukacja
Podłączenie komputera do internetu
Korzystanie z poczty elektronicznej i przeglądarki Safari
Współpraca Mac OS z systemem Windows

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/macpodrecznik-piotr-wroblewski,abcmac.htm

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Cor_Aisling | 2017-07-15