Oracle Database 11g. Podręcznik administratora baz danych

Wydawnictwo: Helion

Poznaj możliwości systemu Oracle Database 11g i profesjonalnie administruj bazami danych Jak tworzyć bogate w możliwości aplikacje, zarządzające bazami danych? Na czym polega implementowanie solidnych zabezpieczeń z wykorzystaniem uwierzytelnienia i kontroli dostępu? W jaki sposób pracować z hurtowniami danych oraz sieciowymi i bardzo dużymi bazami danych? System Oracle 11g kontynuuje tradycję rozszerzania w kolejnych edycjach możliwości oraz funkcji baz danych Oracle i tym samym dostarcza wymiernych korzyści pracy administratora. Tym razem udoskonalono w nim automatyczne zarządzanie pamięcią, a ponadto zaproponowano nowe narzędzia wspomagające oraz usprawnienia w zakresie dostępności i przejmowania funkcji uszkodzonej bazy. Dzięki takim ? często rewolucyjnym ? aktualizacjom baza danych Oracle znajduje zastosowanie we wszystkich sytuacjach, w których liczy się bezwzględna stabilność systemu, absolutne bezpieczeństwo danych i szybkość działania. Każdy administrator baz danych czy programista aplikacji, który chce efektywnie wykonywać swoją pracę, powinien poznać nowe funkcje oferowane przez Oracle. Książka "Oracle Database 11g. Podręcznik administratora baz danych" zawiera wszystkie niezbędne, w pełni aktualne informacje, których potrzebujesz, aby sprawnie zarządzać bazą danych Oracle. Dzięki temu fachowemu przewodnikowi dowiesz się, jak skonfigurować sprzęt oraz oprogramowanie pod kątem maksymalnej efektywności i w jaki sposób stosować niezawodne zabezpieczenia. Poznasz prawidłowe strategie monitorowania, kontrolowania i strojenia zarówno samodzielnych, jak i sieciowych baz danych. Korzystając z tego podręcznika, nauczysz się automatyzować proces przywracania i tworzenia kopii zapasowych, zapewniać transparentne możliwości przełączania po awarii oraz dystrybuować bazy danych przedsiębiorstwa z wykorzystaniem środowiska Oracle Net.Architektura systemu Oracle Uaktualnianie bazy danych do wersji Oracle 11g Planowanie przestrzeni tabel i zarządzanie nimi Zarządzanie bazą danych Projektowanie i implementowanie aplikacji Monitorowanie użycia przestrzeni dyskowej Bezpieczeństwo baz danych Zarządzanie profilami i metody autoryzacji Architektura narzędzia Data Guard Funkcje zapewniające wysoką dostępność Rozproszenie bazy danych

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion