JavaScript. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion

JavaScript jest dziś tak głęboko zakorzeniony w świecie witryn internetowych, że mało prawdopodobne jest, by coś mogło mu zagrozić — no, chyba że usuniemy z nich HTML, wyrzucimy do kosza biblioteki takie jak jQuery i uznamy, że czas na rewolucję. Na razie jednak zanosi się raczej na to, że JavaScript będzie nam towarzyszyć i ułatwiać korzystanie z internetu jeszcze przez wiele długich lat. Dzięki niemu możemy przecież dokonać mnóstwa operacji na stronach WWW i sprawić, by były one znacznie ciekawsze. Pora więc w końcu nauczyć się przynajmniej jego podstaw! Jeśli chcesz zrobić to szybko i bez nerwów, a ponadto od razu wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, sięgnij po tę książkę. Znajdziesz w niej podstawowe wiadomości o najnowszej wersji języka i zaczniesz samodzielnie tworzyć kod. Kolejne ćwiczenia zaznajomią Cię ze skryptami i elementami JavaScriptu i pozwolą Ci opanować zagadnienia związane z instrukcjami, funkcjami czy tablicami. Dowiesz się, jak wygląda programowanie obiektowe w tym języku, jak obsłużyć wyjątki, do czego przydają się obiekty i funkcje globalne oraz jak wykorzystać zdarzenia. Potem zgłębisz jeszcze zasady współpracy z przeglądarką i z zamkniętymi oczami będziesz mógł tworzyć niezbędne elementy witryny oraz interfejsu użytkownika.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Anielka | 2015-05-16

Nie wystawiam noty, to jest zbyt duży problem w moim przypadku. Z jednej strony jest moją ukochaną książką z której nauczyłam się absolutnych podstaw programowania i Javascriptu. Z drugiej - kurczę, jeżeli już ktoś wie co to jest pętla for i tablica to więcej pożytku sprawi mu wydrukowanie dobrego cheat sheet z Javascriptem. Na dzień dzisiejszy wystawiłabym notę 3, ale jeśli książka jest dla kogoś kto jest absolutnym nowicjuszem to można podbić ocenę do 6 albo 7.

Ruthven | 2017-08-30
Chomikoo | 2017-02-12