Joomla! 1.5 od kuchni. Ponad 130 przepisów!

Wydawnictwo: Helion

Tu znajdziesz rozwiązania najczęściej spotykanych problemów!* Jak zapewnić możliwość rozwoju rozszerzeń w przyszłości?* Jak współpracować z bazami danych?* Jak obsługiwać błędy, wykorzystując mechanizmy Joomla!?Joomla! to rozbudowany i uniwersalny system zarządzania treścią witryn internetowych, dostępny na prawach open source. Umożliwia tworzenie nie tylko prostych stron internetowych, ale także kompleksowych, rozbudowanych serwisów. Siłą Joomla! jest prostota oraz zaangażowanie twórców w zapewnienie łatwości pracy z tym systemem. Zaawansowani użytkownicy często potrzebują jednak rozwiązań wykraczających poza możliwości dostępnych rozszerzeń. Naprzeciwko tym oczekiwaniom wychodzi elastyczny framework Joomla! - pozwala on programistom dostosowywać się w dowolny sposób i tworzyć własne aplikacje, spełniające wyrafinowane kryteria.Książka "Joomla! 1.5 od kuchni. Ponad 130 przepisów!" przeznaczona jest dla programistów dysponujących doświadczeniem w implementowaniu rozszerzeń dla tego systemu. Stanowi zbiór ponad 130 prostych, lecz niezwykle użytecznych przepisów, pozwalających rozwiązać praktyczne problemy związane z programowaniem w Joomla!.Dzięki swemu bogatemu doświadczeniu autor w efektywny i zrozumiały sposób dzieli się posiadaną wiedzą. Przedstawia niewielkie objętościowo przykłady, które ilustrują sposób radzenia sobie z problemami programistycznymi lub projektowymi, powszechnie spotykanymi podczas tworzenia rozszerzeń Joomla!. Profesjonaliści znajdą tu przede wszystkim praktyczne przepisy rozwiązań konkretnych trudności, a początkujący także wiedzę ogólną (związaną chociażby z obsługą błędów w Joomla!), odpowiedzi na pytania oraz sposoby realizacji standardowych zadań. Rozwiązania dotyczą podstawowych zagadnień, czyli m.in. bezpieczeństwa, dostępu do danych, użytkowników, sesji czy możliwości wykorzystania języków narodowych.* Zapewnienie rozwoju rozszerzeń.* Komunikacja z bazami danych.* Tworzenie źródeł Atom i RSS.* Bezpieczeństwo rozszerzeń.* Obsługa błędów i wyjątków.* Formatowanie stron.* Tworzenie międzynarodowych rozszerzeń.* Komunikacja z użytkownikiem.* Obiekty JObject i tablice.* System plików.* Korzystanie z repozytorium Subversion.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion