AJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion

Jak tworzyć szybsze i sprawniejsze aplikacje internetowe? Jak pracować z biblioteką jQuery? Jak wprowadzać nowe rozwiązania do już istniejących stron? Wprowadzenie technologii AJAX pozwoliło na tworzenie bardziej atrakcyjnych i przyjaznych użytkownikowi witryn, które nie wymagają przeładowywania po każdej interakcji. To zapewniło AJAX-owi ogromną popularność wśród webmasterów. Otrzymali bowiem doskonałe narzędzie do projektowania interaktywnych i dynamicznych aplikacji, tak pożądanych w dobie WEB 2.0. Jednak nic nie jest doskonałe i nawet AJAX, mimo wielkiego potencjału, ma swoje słabości i ograniczenia. Jakie? W trakcie lektury książki poznasz plusy i minusy tej technologii!Intencją autorów było przede wszystkim przekazanie wiedzy niezbędnej do opanowania sztuki tworzenia interaktywnych aplikacji, wykorzystujących PHP, JavaScript, MySQL i jQuery. Dowiesz się stąd również, jak przeprowadzać weryfikację danych wprowadzanych na stronie za pomocą technologii AJAX i jak łączyć ze sobą funkcje programu występujące po stronie serwera z tymi, które pojawiają się po stronie klienta. Poznasz skuteczne metody debugowania kodu. Ponadto na kilku rozbudowanych przykładach nauczysz się sprawnie pracować z biblioteką jQuery. Autorzy pokażą Ci, jak unikać najczęstszych błędów, tworzyć wydajny kod AJAX z myślą o pozycjonowaniu witryny oraz w prosty sposób wprowadzać nowe rozwiązania, także do istniejących już stron internetowych. Przygotowanie środowiska pracy Wprowadzenie w świat zagadnień technologii AJAX JavaScript i klient AJAX Programowanie obiektowe w JavaScript Skrypty PHP i używanie MySQL po stronie serwera Weryfikacja poprawności wprowadzanych danych za pomocą AJAX Debugowanie i profilowanie aplikacji AJAX Zaawansowane metody budowania aplikacji internetowych Arkusze danych w technologii AJAX Opanuj sztukę tworzenia aplikacji WEB 2.0!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion