Microsoft Excel 2007 PL. Wykresy jako wizualna prezentacja informacji. Rozwiązania w biznesie

Wydawnictwo: Helion

Dzięki tej książce dowiesz się, jak utworzyć w Excelu efektowne wykresy, które dotychczas wydawały Ci się zbyt trudne do realizacji. Pożegnasz się z domyślnymi ustawieniami Microsoftu i przekażesz odbiorcom dokładnie to, o co Ci chodzi. Zobaczysz, jak w prosty sposób zamienić wykres liniowy na giełdowy, bez żadnych ograniczeń. Nauczysz się dodawać do wykresów kolumnowych niewidzialne serie, które sprawią, że kolumny będą "unosiły się w powietrzu", a także przekonasz się, że za pomocą nowej funkcji słupków danych można budować wykresy bezpośrednio w komórkach arkusza. Ponadto poznasz nowy mechanizm tworzenia wykresów obecny w Excelu 2007 oraz nową grafikę SmartArt, z której można korzystać przy opracowywaniu diagramów biznesowych. Zatem książka ta jest doskonałym źródłem informacji dla osób już posługujących się Excelem, pozwalającym poszerzyć jego zastosowanie w swojej codziennej pracy. Obszerny zakres zagadnień tu omówionych wyczerpująco przedstawia techniki zastosowania Excela do prezentacji danych wizualnych.Skróty, które ułatwiają pracę z Excelem Tworzenie wykresów i formatowanie ich elementów Wykresy pokazujące trendy, różnice, związki Tworzenie wykresów giełdowych i wykresów przestawnych Używanie grafiki SmartArt Eksportowanie wykresów i używanie ich poza Excelem Zastosowanie języka VBA do tworzenia wykresów

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion