Programowanie w języku Clojure

Wydawnictwo: Helion

Clojure to jeden z najciekawszych współczesnych języków programowania funkcyjnego. Jest obecny na rynku od pięciu lat. Język jest oparty o wirtualną maszynę języka Java i zachęca użytkowników do programowania współbieżnego. W ostatnim czasie Clojure gwałtownie zdobywa popularność i uznanie wśród programistów. Dzieje się tak, ponieważ jest dobrze przemyślany i wspaniale zaprojektowany, kryje w sobie potencjał języka Lisp, a do tego jest szybki i działa na dobrze znanej wszystkim wirtualnej maszynie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!