Koronki pętelkowe

Tłumaczenie: Małgorzata Malczyk
Wydawnictwo: RM
Knotted lace in the eastern Mediterranean tradition
rękodzieło

Wiekowa tradycja koronek pętelkowych jest nadal praktykowana w krajach wschodnich wybrzeży Morza śródziemnego. Koronki te nazywa się często ormiańskimi, nazaretańskimi lub dandella. Powstają z nich prawdziwe dzieła sztuki, urzekające delikatnością i pięknem. Serwetki, kołnierzyki, ozdoby sukien ślubnych można zrobić, używając jedynie igły, nici z bawełny, lnu lub jedwabiu oraz nożyczek.Opisane w książce techniki pokazują, jak ozdobić koronkami pościel, obrusy, firanki i chusteczki. Proste instrukcje i ilustracje krok po kroku wyjaśniają powstawanie licznych wzorów i motywów. Na końcu książki przedstawiono projekty Eleny Dickson oraz przykłady tradycyjnych ozdób koronkarskich.

edziab77 | 2014-02-21
Szwagier Zenona | 2015-09-29