Rumunia. Mozaika w żywych kolorach...oraz Mołdowa. Wydanie 4

Wydawnictwo: Helion
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Rumunia - barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, nie dość jeszcze odkryta i wciąż padająca ofiarą krzywdzących stereotypów. Różnorodność atrakcji turystycznych Rumunii przyprawia o zawrót głowy: randez-vous z Drakulą w Branie, kolorowe bukowińskie klasztory, orientalne zabytki Dobrudży, rzeźby Brâncuºiego w Târgu Jiu, polskie wioski na Bukowinie i czeskie nad Dunajem w Banacie, "polsko"-żydowskie zabytki Bukaresztu... Niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury - Rumunia to raj dla amatorów górskiej włóczęgi. Warta odwiedzenia jest też niewielka, ale jakże gościnna, winem płynąca Republika Mołdowy - chyba ostatnia biała plama na turystycznej mapie Europy.Przewodnik Rumunia. Mozaika w żywych kolorach ...oraz Mołdowa to druga edycja cieszącej się dużą popularnością książki. Podział kraju na historyczno-geograficzne regiony z zaznaczonymi na mapach najważniejszymi atrakcjami oraz propozycje tras zwiedzania pomogą zaplanować wyprawę. Miłośnikom trekkingu proponujemy wycieczki po ciekawszych rumuńskich pasmach. Informacje praktyczne ułatwią dotarcie do wybranych miejsc, a eseje krajoznawcze przybliżą turyście specyfikę opisywanych krajów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Agnieszek | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Czy przewodnik można przeczytać? Pewnie tak, ale wątpię, by te ponad 600 stron czytać jak powieść - po kolei, strona za stroną.
Wolę jednak czerpać radość z podróży: najpierw patrzeć jak przez szybę, potem dać się porwać, w końcu poukładać wrażenia, obudować je nazwiskami, datami, wiedzą o architekturze, kulturze i obyczajach. Ale najpierw doświadczyć.
Przewodnik niechaj będzie inspiracją. Ten Bezdroży o Rumuni świetnie zdaje się do tego celu nadawać.
Może niezbyt wyszukany edytorsko (od czego są jednak albumy?), zawiera masę wiadomości z różnych sfer, słowniczek i wiele, jak się wydaje, użytecznych podpowiedzi.

Dopisek po powrocie (9.08.2013 r.) Sprawdziłam, z czystym sumieniem polecam.

kwiatpomaranczy | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016