Matka mojego dziecka

Wydawnictwo: Nowy Świat
poradniki

Najokrutniejszy miesiąc to dziewiąty miesiąc, bo cały jest już tylko czekaniem. Przyszła Matka Mojego Dziecka powiesiła w kuchennym oknie nową firankę. Umyła podłogi i zrobiła wielkie pranie. Przyniosła do domu trzy siatki zakupów. Wyprowadziła psa. Wysprzątała klatkę schodową. Mam już dość, chcę przyspieszyć wyjaśniła. Niech to się już stanie.

Aleksander Wierny urodził się w 1973 roku w Częstochowie i tam też mieszka. Jest byłym dziennikarzem "Gazety Wyborczej, obecnie zajmuje się public relations w jednej ze spółek Skarbu Państwa. Swego czasu prowadził popularny blog www.matkamojegodziecka.blog.pl, na podstawie którego powstała niniejsza książka.
"Matka mojego dziecka" to widziany z perspektywy mężczyzny okres ciąży jego partnerki. Rozdziały są króciutkie, nie sprawia to jednak problemów w trakcie czytania, gdyż ich treść opisuje różne sytuacje - niezrozumiałe dla mężczyzny, ale naturalne dla rozkapryszonej przez hormony kobiety. Czytając tę pozycję doskonale widać rozłam między miłością macierzyńską kobiety, która kocha swoje dziecko od momentu ciąży a miłością ojcowską, która pojawia się z czasem.
Jak dla mnie ta pozycja jest "must have". Dla kobiet - ponieważ pozwoli nam pobłażliwiej spojrzeć na mężczyzn, ich niezrozumienie, podczas tych magicznych 9 miesięcy. Dla mężczyzn, jeszcze zanim zdecydują się z partnerką na...

asiasso | 2016-02-24
Na półkach: 2016, Przeczytane