USA część zachodnia. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Wydawnictwo: Helion

Złoty Stan – taki przydomek nadano Kalifornii w okresie gorączki złota. W tej części USA poza drogocennym kruszcem znajdziemy również największe drzewo świata, sekwoje liczącą około 2500 lat, najgorętsze miejsce na terenie Ameryki oraz najpiękniejsze wybrzeże. Zachodnia część USA to teren niemal samych "naj". Różnorodność krajobrazów, zasobów naturalnych i ciekawostek przyrodniczych jest tak wielka, ze nie sposób opowiedzieć o wszystkim, trzeba tam pojechać i je zobaczyć!Masz ochotę wyjechać na wakacje, na weekend lub po prostu oderwać się od codzienności na kilka dni? Zielony Przewodnik podsunie Ci pomysły i dobre rady, dostarczając aktualnych informacji o miejscu, w które się wybierasz.Nie można zapominać, że wszystko ulega nieustannym zmianom. Informacje praktyczne dotyczące podróży błyskawicznie się dezaktualizują: powstają nowe hotele i restauracje, zmieniają się ceny i godziny otwarcia… Zmiany są również codziennością kultury, sztuki, przemysłu i rzemiosła. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe inicjatywy, stawiające sobie za cel modernizowanie, ulepszanie, zaskakiwanie, nauczanie, zapewnianie rozrywki… Od nowinek nie są wolne nawet miejsca najbardziej znane: są przebudowywane, szczycą się nowymi nabytkami lub poszerzoną ofertą kulturalną, nowymi odkryciami – to wszystko wzbogaca program tradycyjnych tras turystycznych.Zielony Przewodnik odkrywa i omawia te zmiany. Prezentowane atrakcje poddaje nieustannej ocenie, aby móc przekonać czytelnika, że dane miejsce należy koniecznie odwiedzić (miejsca oznaczane słynnymi 3 gwiazdkami), że warto je odwiedzić (2 gwiazdki) lub że jest ono po prostu interesujące (1 gwiazdka). Hasłami, jakie przyświecają naszej serii przewodników, są aktualizacja, staranny dobór i ocena w terenie. Dzięki temu każde z wydań Zielonego Przewodnika odzwierciedla aktualne realia turystyczne.Zielony Przewodnik, tworzony z myślą o ułatwianiu i urozmaicaniu podróży, przeznaczony jest dziś – podobnie jak u swoich początków – dla tych wszystkich, którzy lubią poznawać i wnikać w specyfikę zwiedzanego regionu. Prosty, przejrzysty i łatwy w użyciu, jest również niezastąpioną pomocą dla osób podróżujących z dziećmi. Symbol / zwraca uwagę na atrakcje, które mogą szczególnie zainteresować najmłodszych, takie jak zoo, parki rozrywki, niezwykłe muzea, a także organizowane specjalnie dla dzieci zajęcia, które, bawiąc, przybliżają im jednocześnie historię ważnych zabytków.Sensem istnienia tego przewodnika są jego czytelnicy, których traktujemy również jak potencjalnych współautorów. Dlatego też prosimy o przesyłanie do nas wszelkich uwag, sugestii i ciekawych informacji. Skorzystamy z nich przy pracy nad następnym wydaniem przewodnika.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!