Oracle9i. Przewodnik dla początkujących

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oracle". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Oracle9i: A Beginners Guide
8371979967
bazy danych, Oracle, programowanie

Poznaj najnowszą edycję bazy danych Oracle Systemy baz danych Oracle, będące podstawą współczesnego e-biznesu, to złożone i skomplikowane rozwiązania. Jeśli chcesz poznać ich ogromny potencjał, to jest to właściwy podręcznik, autoryzowany przez firmę Oracle. Książka "Oracle9i. Przewodnik dla początkujących", wypełniona jest do ostatniej strony użytecznymi wskazówkami i przykładami. Poznasz...

Poznaj najnowszą edycję bazy danych Oracle

Książka "Oracle9i. Przewodnik dla początkujących", wypełniona jest do ostatniej strony użytecznymi wskazówkami i przykładami. Poznasz język proceduralny PL/SQL i podstawowe zagadnienia związane z administracją bazy danych, po czym następuje omówienie zaawansowanych technik zarządzania i manipulowania danymi. To kompletny podręcznik -- prowadzi Cię od konfiguracji bazy danych, tworzenia tabel i wykonywania zapytań, przez tworzenie formularzy i raportów, aż po partycjonowanie danych i zarządzanie uprawnieniami użytkowników. Dodatkowo książka zawiera omówienie narzędzi SQL*Plus, Oracle Enterprise Manager i Oracle Summary Machine.

Poznaj bazy danych Oracle9i i serwer aplikacji Oracle9iAS
Korzystaj z pomocy Oracle Support Services i z zasobów Oracle Technology Network, twórz zgłoszenia TAR, iTAR, korzystaj z serwisu MetaLink
Twórz tabele i raporty, projektuj i uruchamiaj aplikacje korzystające z języków SQL i PL/SQL
Poznaj przeznaczenie plików danych, dzienników odtwarzania i plików kontrolnych
Połącz komputery w sieć Oracle Net i korzystaj z możliwości oferowanych przez przetwarzanie rozproszone
Zarządzaj olbrzymimi tabelami, gromadź dane w hurtowni danych i przeprowadzaj zaawansowane analizy zbiorcze za pomocą narzędzi i funkcji Oracle Summary Engine
Buduj bazy danych za pomocą zapytań DDL i DML
Obejmuje wydania Oracle 7.x, 8i, 9i