Zgłosuj na książki roku 2017

Aplikacje w Delphi. Przykłady. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion

* Projektuj wspaniałe aplikacje z pomocą środowiska Delphi 2010! * Wygląd i podstawowe funkcje aplikacji, czyli od czego zacząć pracę * Wprowadzanie danych i okienka komunikatów, czyli zapewnianie dialogu między programem a użytkownikiem * Tworzenie nowych komponentów, czyli jak nadać aplikacji niepowtarzalny styl Środowisko Delphi służy do szybkiego tworzenia aplikacji działających w systemie Windows. Zawiera bogate biblioteki komponentów, mechanizmy Plug and Play oraz Code Insight, a także palety komponentów i narzędzia ułatwiające ich wyszukiwanie. Dzięki Delphi IDE można w prosty sposób zaprojektować interfejs użytkownika nowej aplikacji, określić jej wygląd oraz sposób działania w oparciu o istniejące kontrolki i biblioteki klas, w dużym stopniu zdając się na automatyczne generowanie kodu. Jeśli chcesz poznać, dogłębnie zrozumieć i wykorzystać do swoich celów sposób działania Delphi 2010, powinieneś koniecznie sięgnąć po książkę "Aplikacje w Delphi. Przykłady". Znajdziesz tu wszelkie informacje na temat obsługi samego środowiska, podstawowych składników każdej tworzonej aplikacji, wprowadzania i formatowania danych, list, tabel, grupowania i projektowania nowych komponentów, wykorzystania technologii OLE do zapisu i modyfikacji danych w formatach .doc i .xls, możliwości graficznej prezentacji danych, ich drukowania i współpracy Twojej aplikacji z multimediami. Wszystko to oraz wiele innych zagadnień pokazano tu na praktycznych, konkretnych przykładach, ułatwiających zrozumienie i gotowych do zastosowania w Twoich własnych projektach. * Podstawowe składniki aplikacji, menu główne i podręczne, pasek narzędzi * Wprowadzanie danych, formatowanie i wyświetlanie na ekranie * Okienka komunikatów i okienka dialogowe z karty Dialogs * Listy wyboru i prosty edytor * Grupowanie i dynamiczne tworzenie komponentów * Komponenty do wyboru daty i czasu, odmierzanie czasu * Zakładki TTabControl i TPageControl * Grafika w Delphi i wyświetlanie obrazów * Tabelaryzacja danych i ich graficzna prezentacja danych * Współpraca programu z plikami dyskowymi * Drukowanie w Delphi i programy z wieloma oknami * Posługiwanie się wieloma komponentami tego samego typu * Definiowanie nowych klas komponentów i wykorzystanie mechanizmu OLE * Podstawowe operacje na bazach danych * Delphi i multimedia Odkryj fantastyczne możliwości Delphi!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion