Wojownik sieci. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion

Mimo że egzamin CCNA jest wymagający, stanowi dopiero wstęp do prawdziwej bitwy - z codziennymi problemami z siecią, sprzętem i przeciwnościami losu. Wiedza, którą zdobyłeś w trakcie przygotowań do egzaminu, to na pewno solidne fundamenty, jednak praktyczne problemy omówione w tej książce pozwolą Ci na spokojną pracę każdego dnia.W trakcie lektury poznasz najlepsze sposoby projektowania wydajnej sieci SOHO VoIP oraz wykorzystania adresów IPv6. Twoją szczególną ciekawość powinny wzbudzić rozdziały poświęcone bezpieczeństwu. Poprawna konfiguracja firewalla, list ACL i autoryzacji to klucz do niezawodności Twojej sieci i poufności przetwarzanych w niej danych. Jeżeli użytkownicy sieci śmiało poczynają sobie na stronach WWW, oglądają filmy i ściągają muzykę, przez co istotne usługi mają problemy z wydajnością, możesz sprawdzić, jak temu zaradzić. To tylko niektóre z tematów poruszanych w tej niezwykle przydatnej publikacji, która powinna pojawić się na półce każdego administratora. Otwórz i przekonaj się, co jeszcze czeka właśnie na Ciebie!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion