W 80 zadań dookoła Excela. Zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego w ćwiczeniach

Wydawnictwo: Helion

* Przekonaj się, że Excel to nie tylko tabelki * Naucz się posługiwać zaawansowanymi funkcjami arkusza * Dowiedz się, jak rozwiązywać skomplikowane zadaniaWydaje Ci się, że wiesz już wszystko o Excelu? Sprawdź to w praktyce!Excel to potężne i wydajne narzędzie obliczeniowe, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach nauki, ekonomii, a nawet przemysłu. Z jego pomocą można nie tylko tworzyć przejrzyste i atrakcyjnie sformatowane zestawienia tabelaryczne, lecz również opracowywać różnego rodzaju wykresy, wyznaczać trendy, przeprowadzać skomplikowane obliczenia oraz dokonywać rozmaitych analiz. Niestety, większość użytkowników programu rzadko korzysta ze wszystkich tych możliwości, a przeszkodą okazuje się zwykle brak wiedzy na temat zaawansowanych funkcji arkusza.Jeśli Ty także czujesz pewien niedosyt w tym zakresie i chcesz poszerzyć praktyczne umiejętności obsługi Excela, wybierz się w wirtualną podróż z książką W 80 zadań dookoła Excela . Jej autorzy postawili sobie za cel przybliżenie czytelnikom interesujących funkcji programu w najbardziej praktyczny i skuteczny sposób — za pomocą zadań do samodzielnego rozwiązania. Ćwiczenia o zróżnicowanej trudności umożliwią Ci szybkie i dogłębne poznanie metod radzenia sobie z problemami, z którymi wielu z nas ma do czynienia na co dzień. Jeśli chcesz zacząć naprawdę świadomie korzystać z Excela, sięgnij po tę książkę! * Rozwiązywanie zadań matematycznych * Operacje na zbiorach danych tekstowych * Analizy ekonomiczne i finansowe * Używanie funkcji bazodanowych * Przetwarzanie dat i czasu * Szyfrowanie i deszyfrowanie informacji * Posługiwanie się wykresami * Korzystanie z elementów kontrolnychWyrusz w wirtualną podróż i odkryj nowe obszary Excela!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion