Techniki fotografii wieloujęciowej. Od inspiracji do obrazu

Wydawnictwo: Helion
poradniki

Fotografuj w superrozdzielczości Zwiększaj zasięg i zakres dynamiki zdjęcia Maksymalizuj głębię ostrości Ulepszaj mikrokontrast Tak jak technologie fotograficzne nie stoją w miejscu, tak również i Ty stale rozwijasz swoje umiejętności. Twoje poprawne technicznie, piękne zdjęcia w końcu przestają Cię zadowalać. Marzysz o robieniu magicznych, oryginalnych fotografii, które na długo zapadną w pamięć odbiorców? Techniki wieloujęciowe otwierają przed Tobą zupełnie nowe, zaskakujące możliwości, pozwalające tworzyć obrazy o fenomenalnej rozdzielczości i niesamowitej głębi ostrości. To fotografie o nieprzeciętnym zasięgu, zwiększonym zakresie dynamiki oraz znacznie ulepszonym mikrokontraście. Z chwilą, gdy zaczniesz z nimi eksperymentować, poczujesz zew prawdziwej zabawy obrazem! Twoim przewodnikiem po świecie nowych fotograficznych eksploracji będzie praktyczny podręcznik z bestsellerowej serii "Od inspiracji do obrazu". Jego autorzy, ograniczając teorię do niezbędnego minimum, na serii przykładowych zdjęć przejrzyście i skutecznie wyjaśniają, jak efektywnie korzystać z każdej przedstawionej tu techniki. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalające m.in. fotografować w superrozdzielczości, używać fokus-stackingu, stosować HDRI, sklejać zdjęcia oraz łączyć wszystkie te metody dla uzyskania niepowtarzalnych efektów. Krok po kroku poznasz także zasady pracy z takimi narzędziami, jak Photoshop, PhotoAcute, Photomatix Pro, FDRTools, CombineZM, DOP Detail Extractor i Helicon Focus. Gdy wzbogacisz tę wiedzę o swoją kreatywność, fotografia cyfrowa nie będzie już stawiała przed Tobą żadnych ograniczeń!Książka zawiera wyczerpujące wyjaśnienia następujących zagadnień: Organizacja pracy wieloujęciowej Praca z programami wykorzystywanymi w technikach wieloujęciowych Technika fotografowania w superrozdzielczości Focus-stacking - maksymalizacja głębi ostrości Sklejanie - zwiększanie zasięgu zdjęcia HDRI - zwiększanie zakresu dynamiki Zwiększanie mikrokontrastu Techniki służące do redukowania szumu oraz ogólnej optymalizacji zdjęć wieloujęciowych Rozwiń wachlarz swoich umiejętności i poznaj najpotężniejsze techniki udoskonalania fotografii cyfrowych!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion