HTML5. Rusz głową!

Wydawnictwo: Helion

Najlepszy podręcznik do HTML5!Chcesz tworzyć strony internetowe, które są dynamiczne, interaktywne, bogate w treści i utrzymują łączność z innymi serwisami. Chwila, na pewno chodzi Ci o strony internetowe? A może lepiej użyć HTML5 do tworzenia pełnokrwistych aplikacji internetowych? A jeżeli już, to czemu nie skorzystać z najnowszych technologii, które sprawdzą się zarówno w przeglądarkach desktopowych, jak i urządzeniach mobilnych? Poza tym na pewno interesują Cię nowe możliwości oferowane przez HTML5, takie jak geolokalizacja, wideo, grafika 2D, składowanie danych, wątki robocze i wiele innych, prawda?Kolejna książka z serii "Rusz głową!" to najlepszy sposób na opanowanie nowości HTML5. Niezwykle atrakcyjna forma graficzna oraz nowoczesna metodologia nauki sprawiają, że już za kilkanaście dni będziesz specjalistą w zakresie HTML5. Dowiedz się, jak wykorzystać usługi geolokalizacyjne, jak rysować na płótnie (canvas) oraz składować dane na komputerze użytkownika. Sprawdź również, co możesz zyskać dzięki WebSockets oraz jak wycisnąć siódme poty z języka JavaScript. Nauka HTML5 jeszcze nigdy nie była tak łatwa! Spróbuj sam!Poznaj HTML5 i korzystaj z:* usług geolokalizacyjnych* elementów multimedialnych* bazy danych w przeglądarce* zaawansowanych funkcji graficznychNajnowsze standardy, najlepsze praktyki - Twoja przepustka do świata aplikacji internetowych!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

melvin | 2019-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Dość obszerna ale szybko się czyta. Książka dobra, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie w temacie aczkolwiek nic konkretnego za bardzo się z niej nie wyniesie. Można powiedzieć, że "wszystkiego po trochu" ale nic konkretnego - daje raczej ogólny pogląd i pokazuje jakie są możliwości gdyby ktoś chciał się szerzej zagłębić. Ogólnie na plus i dla początkujących polecam, coś tam zawsze w głowie zostanie i się utrwali.