Wejdź pewnym krokiem w świat programowania Apple!Jeszcze parę lat temu nie do pomyślenia było, że aplikacje na urządzenia mobilne mogą stanowić tak intratny interes. Jednak urządzenia te podbiły rynek w mgnieniu oka i dziś trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Co więcej, dały one jeszcze większe możliwości działania różnym projektantom - praktycznie wszystkie wyposażone są w aparat fotograficzny, odbiornik GPS oraz czujniki położenia. To peryferia, o których programiści tworzący aplikacje na standardowe komputery mogą tylko pomarzyć. Zastanawiasz się, jak wykorzystać ten potencjał?Ta książka dostarczy Ci odpowiedzi. W trakcie lektury nauczysz się tworzyć atrakcyjne aplikacje na platformę iOS. Jest ona wykorzystywana w urządzeniach firmy Apple, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas tworzenia aplikacji dla tej platformy będziesz korzystał z języka Objective-C oraz środowiska XCode 4. Zawarta tu wiedza i liczne przykłady krok-po-kroku pozwolą Ci błyskawicznie opanować trudniejsze partie materiału. Książka ta jest idealną pozycją dla wszystkich programistów chcących rozpocząć przygodę z platformą iOS.Sprawdź:* jak przygotować środowisko pracy XCode* jaka jest składnia języka Objective-C* jak uruchomić swoją pierwszą aplikacjęTwój przewodnik do pierwszej aplikacji na system iOS!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion